ضرب و شتم دانش آموز زنجانی توسط معلم، پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات رفته است

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات و رئیس ستاد ثبت نام اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال حاضر پرونده معلمی که دانش آموز را تنبیه نموده به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان ارسال شده است.

ضرب و شتم دانش آموز زنجانی توسط معلم، پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات رفته است

علی محمدی در گفت وگو با تایمر سرگرمی، در رابطه با گزارش تنبیه دانش آموز در ناحیه یک شهرستان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر کارشناس پرونده در منطقه مربوطه در حال پیگیری پرونده است و پرونده برای پیگیری های بیشتر و تصمیم گیری های لازم به هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان اداره کل آموزش و پرورش استان ارسال شده است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس آیین نامه انضباطی مدارس، هرگونه تنبیه، توهین و معین تکالیف اضافی برای دانش آموزان غیرقانونی است. به عبارت دیگر مطابق ماده 77 آیین نامه انضباطی مدارس، اعمال ھرگونه تنبیه از قبیل اھانت، تنبیه بدنی و معین تکالیف درسی جھت تنبیه ممنوع است اما برای برخورد با تخلفات احتمالی دانش آموزان، قانون سلسله مراتبی را بر اساس اصول تربیتی معین نموده است که برای تنبیه دانش آموزان باید به آن توجه گردد.

وی اضافه نمود: گفتنی است که بر اساس ماده 74 این آیین نامه، قصور و سھل انگاری دانش آموزان نسبت به انجام وظایف خود تخلف محسوب می گردد و مدیر، شورای مدرسه، معاونان و مربیان موظف اند قبل از اعمال ھر گونه تنبیه از وضع و موقعیت محصل آگاھی یابند و در جستجوی انگیزه و علت تخلف برآیند و نسبت به برطرف آن اقدام نمایند.

محمدی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری بر آموزش حقوق شهروندی اقدامات مناسبی صورت گرفته است، توضیح داد: تنبیه این دانش آموز سال جاری اولین مورد از تنبیه بدنی در استان است که معلم خاطی با توجه به نوع جرم و تشخیص هیئت مربوطه، اعمال قانون خواهد شد، هم چنین نباید فراموش کرد که تنبیه نتیجه عکس داشته و تاثیر مثبتی بر روی دانش آموز ندارد.

رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد: بر اساس سیاست های آموزش و پرورش باید با دانش آموز مدارا کرد و از هرگونه برخورد و تنبیه بدنی با دانش آموزان باید جلوگیری گردد و در جلسات متعددی به مدیران و معلمان مدارس برای رعایت قوانین آموزشی و پرورشی تذکر داده شده است.

به گزارش تایمر سرگرمی، دیروز مادر این دانش آموز در گفت وگو با یکی از خبرگزاری ها گفته بود، افتادن کتاب فرزندم از روی نیمکت موجب ایجاد صدا شده و موجب شده معلم به صورت فرزندم سیلی بزند. پسرم در این هنگام گریه نموده و گفته من کاری ننموده ام که این موضوع موجب خشم معلم و ضرب و شتم فرزندم شده است.

مادر با اشاره به این که فرزندم از ناحیه صورت؛ بینی و گوش دچار آسیب شده است؛ افزود: هم اکنون در حال پیگیری وضعیت فرزند خود هستیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1397 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 69

به "ضرب و شتم دانش آموز زنجانی توسط معلم، پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات رفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب و شتم دانش آموز زنجانی توسط معلم، پرونده به هیئت رسیدگی تخلفات رفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید