شهر علم راه اندازی می گردد

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس انجمن ریاضی از تصمیم گیری برای راه اندازی شهر علم اطلاع داد.

شهر علم راه اندازی می گردد

دکتر منصور واعظ پور در گفت وگو با تایمر سرگرمی با بیان این که راه اندازی خانه علم توسط انجمن های ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و آمار پیشنهاد شده، اضافه نمود: تاسیس خانه های علم در ادامه تاسیس خانه ریاضیات توسط انجمن ریاضی در سال 2000 است. در سال 2000 که سال جهانی ریاضیات نام گرفته بود، گام های خوبی برای پیشبرد ریاضیات در ایران برداشته شد که یکی از همین گام ها تاسیس خانه های ریاضیات بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: هدف از تاسیس خانه ریاضیات این بود که آموزش های جنبی ریاضی و نه مدل استاندارد مدرسه ای به دانش آموزان ارائه گردد و این امر تاثیر خوبی بر جامعه گذاشت. خانه های ریاضیات نقش عمومی کردن ریاضیات را بر عهده گرفتند.

وی اضافه نمود: با جلساتی که با انجمن های علمی علوم پایه داشتیم، پیشنهاد شد که شهر علم راه اندازی گردد. در شهر علم موزه علم، سینمای علم و خانه های علم وجود خواهد داشت. هر قسمت خانه علم به یکی از شاخه های علوم پایه مثل ریاضی، فیزیک، شیمی، آمار و زیست شناسی اختصاص دارد.

واعظ پور، هدف از راه اندازی شهر علم را ترویج علم در سطح جامعه دانست و درباره تامین منابع اقتصادی آن، گفت: زمانی که خانه های ریاضیات راه اندازی شد، یک نهاد در هر شهر به عنوان متولی این خانه ها شناخته شد؛ مثلا در اصفهان شهرداری این شهر متولی خانه ریاضی بود و در یزد آموزش وپروش، مسئولیت خانه ریاضی این شهر را بر عهده دارد. بنا داریم پروپوزال شهر علم را بنویسیم و به شهرداری ارائه بدهیم و با این نهاد تفاهم کنیم تا متولی شهر علم شهرداری باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 679

به "شهر علم راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر علم راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید