سفر بعد از کرونا چطور خواهد بود؟

به گزارش تایمر سرگرمی، این سوالی است که امروز ذهن بسیاری از فعالان صنعت گردشگری در جهان و همینطور بسیاری از مسافران را به خود مشغول نموده است.

سفر بعد از کرونا چطور خواهد بود؟

میلیون ها مسافر در سرتاسر جهان در ماه های اخیر برنامه سفرهای خود را کنسل نموده اند، بسیاری از خطوط هوایی فعالیت خود را در بیشتر مسیرها تعلیق نموده و بسیاری از هتل ها نیز بسته شده اند. این موضوع موجی از نگرانی را بین تمام فعالان صنعت گردشگری ایجاد می نماید. مهم ترین دغدغه این روزهای دست اندرکاران صنعت گردشگری این است که آینده چه می گردد؟

البته که آینده هرگز قابل پیش بینی نبوده، اما با مطالعه و تحقیق روی تجارب گذشته شاید بتوان، نگاه عمیق تری به آینده داشت. این نگرانی برای مسافران نیز وجود دارد. بسیاری از هتل ها و خطوط هوایی هنوز پول پرداختی مسافران را استرداد ننموده اند و این نگرانی در تمام جهان از این بابت وجود دارد و نگرانی عظیم تر اینکه پس کی می توانیم به سفر برویم؟

مسافران در جهان به توصیه پزشکان و کادر درمان و با محدودیت دولت ها قادر به سفر نیستند. البته که در همین شرایط هنوز در برخی کشورهای جهان برخی از مردم برنامه های سفر خود را هنوز کنسل ننموده اند. البته به شرطی که مقصد مورد نظرشان در قرنطینه نباشد و صد البته که مراقبت ها و ملاحظات بیشتری در سفر خواهند داشت. تحقیقی در آمریکا نشان می دهد، حدود 25 درصد از مردمی که هنوز برنامه های سفر خود را کنسل ننموده اند، گفته اند که از شهرهای عظیم و حمل و نقل عمومی دوری می نمایند و 21 درصد سفرهای داخلی را انتخاب نموده اند. در عین حال بسیاری از کارشناسان صنعت سفر در جهان معتقدند که درخواست برای سفر بعد از اتمام این شرایط با قدرت بیشتری نسبت به قبل ادامه خواهد داشت.

مردم بعد از کرونا چطور سفر خواهند کرد؟

پاسخ این سؤال برای برنامه ریزی استراتژیک فعالان صنعت گردشگری بسیار حائز اهمیت خواهد بود. کارشناسان، موارد زیر را برای سفرهای بعد از کرونا، پیش بینی می نمایند:

مردم در کشورهای خودشان خواهند ماند. سفرهای بین المللی به دلیل علاقه مردم به ماندن در کشورهایشان کاهش خواهد داشت.

مردم خیلی به مکان های دور از خانه سفر نمی نمایند. اقامت های کوتاه و سفر با ماشین شخصی، از هواپیما و وسایل عمومی جذابیت بیشتری خواهد داشت.

مدت زمان سفرها خیلی کوتاه و سریع خواهد بود. به دلیل ملاحظات از کرونا و همچنین اقتصاد ضعیف تر مردم، سفرهای بلند مدت جای خود را به سفرهای کوتاه مدت خواهند داد.

آیا صنعت گردشگری بعد از ویروس کرونا بازگشت خواهد داشت؟

زمانی که از کارشناسان و متخصصان سئوال می پرسیم، می گویند که صنعت گردشگری به سرعت باز خواهد گشت. حتی شاید خیلی سریع تر از آنچه کارشناسان انتظار دارند. مدیر یکی از شرکت های عظیم گردشگری در اروپا می گوید: با وجود همه چالش هایی که وجود دارد، اما این شرایط دائمی و ماندگار نخواهد بود. سفر و گردشگری یک صنعت بسیار ارتجاعی است که بارها و بارها پس از بیماری ها، جنگ ها و مخاطرات طبیعی بازگشت داشته است. کارشناسان خاطر نشان می نمایند که صنعت سفر، تا به حال همواره توانسته بعد از هر مریضی و مخاطره ای برخیزد و به زندگی خود ادامه دهد. حتی قدرتمندتر از گذشته. دست اندرکاران صنعت باید بتوانتد توان تحمل ریسک خود را ارزیابی نمایند، احتیاط های معقول و منطقی را بسنجند و تصمیمات هوشمندانه ای را در خصوص سفر خود بگیرند و این را در نظر داشته باشند که در حال حاضر بیشتر شرکت های گردشگری در سرتاسر جهان درگیر چنین مسئله ای هستند.

چند نکته دربارهٔ سفر بعد از انتها شیوع ویروس کرونا

سوالی وجود ندارد. مردم بعد از ویروس کرونا سفر خواهند کرد. اما چگونه؟

بهدنبال قیمت خوب می گردند اما تمرکزشان روی خدمات خواهد بود. برای خرید به ارزش کلی که در خرید وجود دارد دقت خواهند کرد و نه فقط قیمت. مشتریان به دنبال این هستند که ببینند این خرید چه امکاناتی را در اختیارشان قرار خواهد داد.

روی عمر شرکت خدمت دهنده تمرکز می نمایند. از خرید پیشنهادات و خدماتی که در تبلیغ و ظاهراً آنقدر خوب هستند که صادقانه به نظر نمی آیند از کارگزارانی که ناشناخته هستند، دوری می نمایند. این ها عموماً فروش های آتشین شرکت هایی است که در مرز ورشکستگی قرار دارند. پایداری مالی شرکت ها برای انتخاب مسافران امری مهم به شمار می آید.به بیمه مسافرتی توجه می نمایند. با توجه به شرایط حاضر، بیمه های مسافرتی احتمالاً فاکتور مهمی در انتخاب مسافران خواهند بود.

صنعت گردشگری بعد از انتها ویروس کرونا برخواهد گشت، خیلی زودتر از آنکه فکرش را می کنید. مردم سفر خواهند کرد و خبرهای خوبی خواهید شنید.

ترجمه: مهدی نوابی MBA گردشگری

منبع: مجله فوربس

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1065

به "سفر بعد از کرونا چطور خواهد بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بعد از کرونا چطور خواهد بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید