سرقت اطلاعات بانکی 2000 شهروند با چند کیلو میوه!

به گزارش تایمر سرگرمی، فرمانده انتظامی البرز از دستگیری اعضای باندی که به صورت گسترده در سطح کشور و در پوشش میوه فروشی اقدام به 20 میلیارد کلاهبرداری از 2000 نفر کرده بودند، خبر داد.

سرقت اطلاعات بانکی 2000 شهروند با چند کیلو میوه!

به گزارش ایسنا، سردار عباسعلی محمدیان گفت: در پی مراجعه تعدادی از شهروندان به پلیس فتا شهرستان فردیس مبنی بر برداشت از حساب بانکی آن ها در حالی که کارت عابر بانکشان نزد خودشان بوده، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد که برداشت ها به صورت اینترنتی نبوده و از طریق دستگاه پوز به روش اسکیمر و کپی کارت بانکی از حساب مال باختگان اجرا شده است.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: در استعلام از حساب مال باختگان مشخص شد که وجوه به یک حساب مشخص واریز و حدود دو میلیارد ریال از وجوه برداشت شده، صرف خرید طلا از یک طلافروشی در یکی از استان های جنوبی کشور شده است.

سردار محمدیان اظهار داشت: بلافاصله نیابت قضائی دریافت و کارشناسان پلیس فتا شهرستان فردیس با همکاری کارشناسان پلیس فتا استان پیروز به دستگیری دو نفر در این ارتباط شده و حدود شش میلیارد ریال از وجوهی که در حساب آن ها بود مسدود شد.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا شهرستان فردیس و در بازپرسی های اجرا شده ضمن اعتراف به کپی 2000 کارت بانکی در سطح کشور به عضویت در باند کلاهبرداری اسکیمری با هدایت سردسته باند اشاره کردند که از متهمان سابقه دار و حرفه ای در کپی کارت های بانکی است و سابقه کلاهبرداری اسکیمری در استان های مختلف را دارد و تحت تعقیب مراجع قضائی و انتظامی بوده و در حال حاضر متواری است.

سردار محمدیان گفت: با توجه به اظهارات متهمان دستگیر شده و تحلیل و بررسی کارشناسان این پلیس مشخص شد که متهم اصلی بعد از دستگیری همدستان خود به استان های دیگر متواری شده و بعد از گذشت زمان، مجدداً در شهر های دیگر اقدام به تشکیل باند جدید کلاهبرداری به روش اسکیمری و کپی کارت های شهروندان می کند.

فرمانده انتظامی استان البرز اظهار داشت: در ادامه، با اقدامات گسترده پلیسی، مخفیگاه متهم اصلی پرونده که سرکرده یک باند پیچیده اسکیمری در سطح کشور است در تهران شناسایی و با دریافت نیابت قضائی در یک عملیات غافلگیرانه متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی کلیه تجهیزات اسکیمر و کارت های کپی شده که آماده تخلیه بود کشف شد.

وی اظهار کرد: متهم دستگیر شده در اعترافاتش ضمن اشاره به تشکیل یک باند جدید در یکی از شهر های حاشیه تهران در پوشش فروش میوه با خودرو وانت پیکان اذعان داشت که قبلا نیز با اجاره یک میوه فروشی در شهرستان فردیس اقدام به کپی کارت های بانکی شهروندان و برداشت وجه از حساب آن ها کرده است.

سردار محمدیان گفت: در ادامه کارشناسان پلیس فتا با دریافت نیابت قضائی به محل مورد نظر در اطراف تهران اعزام و در چندین عملیات غافلگیرانه هفت نفر از اعضای این باند را دستگیر و از مخفیگاه نامبردگان یک دستگاه پیکان وانت و یک دستگاه پوز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: متهمان به صراحت به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری به روش اسکیمری از 2000 نفر از شهروندان به مبلغ 20 میلیارد ریال در سراسر کشور اعتراف کرده و در تشریح جزئیات این کلاهبرداری ها اذعان داشتند که با اجاره مغازه در مکان های شلوغ و یا با تعمیر وانت های اوراقی، از آن ها برای فروش میوه اقدام و با کپی کارت های مشتریان اقدام به کلاهبرداری می کردند.

وی اظهار داشت: متهمان برای ناشناس بودن هویت خود، اقدام به خرید کارت بانکی افراد مختلف کرده و از طریق سایت دیوار با عنوان استخدام، افراد را فریب داده و از آن ها به عنوان طعمه برای پولشویی وجوه برداشت شده استفاده می کردند و برای این که شناسایی نشوند هر دو ماه یک بار مخفیگاه خود را تغییر می دادند.

سردار محمدیان با اشاره به این که تا کنون 200 نفر از مال باختگان شناسایی شده اند و تلاش برای شناسایی سایر آن ها ادامه دارد، از شهروندان خواست هنگام خرید، کارت خود را شخصا به دستگاه کارت خوان کشیده و رمز آن را وارد کرده و تمامی سرمایه خود را در یک حساب متمرکز نکنند تا در صورت دسترسی غیر مجاز، از میزان ضرر و زیان آن ها کاسته شود.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1448

به "سرقت اطلاعات بانکی 2000 شهروند با چند کیلو میوه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت اطلاعات بانکی 2000 شهروند با چند کیلو میوه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید