زمان واریز اولین یارانه معیشتی 1401

به گزارش تایمر سرگرمی، خبرنگاران- زمان واریز یارانه معیشتی فروردین 1401 اعلام شد

زمان واریز اولین یارانه معیشتی 1401

به گزارش خبرنگاران، یارانه معیشتی خانوار سال 1401 طبق روال ماه های قبل در سال پیش ساعت 24 روز چهارشنبه 10 فروردین 1401 به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.یارانه معیشتی که پس از افزایش قیمت بنزین دهم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود و بیست و نهمین مرحله آن دهم فروردین واریز میشود.

طرح حمایت معیشتی دولت ارتباطی با یارانه 45 هزار تومانی ندارد : مبلغ پرداختی برای هر خانواده و همچنین زمان واریز مبلغ در طرح حمایت معیشتی دولت را گفت.

از منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و سهمیه بندی، بسته های حمایت معیشتی بین 18 میلیون خانوار توزیع می شود.

با مجموع یارانه نقدی و کمک معیشتی در هر ماه حدود 6200 میلیارد تومان و در سال بیش از 75 هزار میلیارد تومان خرج نقدی هایی است که دولت توزیع می کند.

تاریخ واریز یارانه معیشتی فروردین 1401

سخنگوی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: یارانه کمک معیشتی افراد در فروردین ماه 1401 نیز ساعت 24 روز چهارشنبه مورخ 1401/01/10 یارانه معیشتی را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند.

تا به امروز 28 دوره از بسته معیشتی دولت به مردم پرداخت شده و قرار است بیست و نهمین مرحله از کمک های معیشتی چهارشنبه 10 ام فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز شود.

مبلغ پرداختی بابت طرح حمایتی معیشتی دولت به خانوار های یک نفره 55 هزار تومان، 2 نفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهار نفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان واریز می شود.

خبر مهم درباره رقم یارانه نقدی در سال آینده

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 با بیان اینکه یارانه نقدی در سال آینده تغییر نخواهد کرد گفت که طبق مصوبه این کمیسیون در سال آینده سرپرست خانوارهایی که یارانه آن ها قطع شده می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی وزارت تعاون تقاضای خود را ثبت کنند تا در صورت بررسی مجدد به آنها یارانه پرداخت شود.

رحیم زارع درباره مقدار پرداخت یارانه نقدی در سال آینده گفت: دولت پیش بینی کرده بود که با حذف ارز ترجیحی مبلغ یارانه نقدی افزایش پیدا کند. کمیسیون تلفیق با حذف ارز ترجیحی موافقت نکرد و به تبع آن دیگر یارانه نقدی در سال آینده افزایش پیدا نخواهد کرد. البته قطعی شدن این موضوع منوط به تصویب در صحن علنی است.

وی اضافه نمود: همچنین کمیسیون تلفیق تصویب کرد که دولت 9 میلیارد دلار ارز ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی تخصیص دهد و سه میلیارد دلار یعنی به مقدار ریالی 75 هزار میلیارد تومان برای خرید گندم اختصاص داده شود. خرید گندم از محل یارانه پیش بینی شده برای تبصره 14 است که از کیلویی 7000 تومان به 9500 تومان نیز افزایش داده شد. با این شرایط مبلغ یارانه ها در سال آینده تغییری نکرده و همچون سال های گذشته خواهد بود چون منابعی برای افزایش یارانه نقدی وجود ندارد و همه منابع برای واردات کالاهای اساسی و خرید گندم از محل تخصیص ارز ترجیحی داده شده است.

جزئیات کمک هزینه دولت برای خانوارها

معاون رئیس جمهوی و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت: طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت و سهمیه بندی بنزین در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه اجرا می شود.

درباره جزئیات طرح حمایتی دولت برای جبران افزایش قیمت بنزین، گفت:

شرط رئیس جمهوری برای اجرای طرح حمایت معیشتی و اصلاح قیمت بنزین این بود که حتما همه منابع حاصل از اصلاح قیمت بنزین عینا به مردم بازشود.

وی بیان کرد: اولین مرحله واریز این طرح حمایت معیشتی حداکثر تا ده روز آینده انجام خواهد شد؛ مقدار پرداخت به خانوارهای تک نفره 55، دونفره 103، سه نفره 138، چهار نفره 172 و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود.

طرح حمایتی ارتباطی با یارانه 45500 تومانی ندارد

همانگونه که صراحتا اعلام شده طرح حمایت معیشتی دولت هیچ ارتباطی به یارانه 45500 تومانی ندارد.

مقدار پرداخت در طرح تازه بر اساس خانوار است. به خانوارهای تک نفره 55، دونفره 103، سه نفره 138، چهار نفره 172 و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان پرداخت خواهد شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 22 خرداد 1401 بروزرسانی: 22 خرداد 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2038

به "زمان واریز اولین یارانه معیشتی 1401" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز اولین یارانه معیشتی 1401"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید