رکورد حافظه دنیا توسط جوان تبریزی شکسته شد

محمد رضا حسن زاده جوان تبریزی در حضور مشاور ثبت رکورد ایرانیان در گینس و جمعی از شهروندان تبریزی پیروز شد با قدرت ذهن و حافظه خود رکورد خانم هندی را شکسته و رکورد جدید را به نام خود ثبت کند.

رکورد حافظه دنیا توسط جوان تبریزی شکسته شد

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، کوشش های ایرانیان برای حضور در عرصه های دنیای طی سال های اخیر افزایش قابل ملاحظه ای یافته است و جوانان زیادی سعی دارند با حضور در این صحنه ها توانایی ها و ظرفیت های خود را به منصه ظهور رسانده و نام شهر و کشور خودشان را بلند آوازه نمایند.

انجام رکوردهای مختلف در سطح دنیا و ثبت این رکوردها در کتاب رکوردهای گینس از جمله روش هایی است که می تواند به معرفی و شناساندن افراد نخبه در سراسر دنیا یاری کند تا توانایی ها و ظرفیت های وجودی آنان شناخته گردد.

محمدرضا حسن زاده نیز یکی از آن جوانان پیروز شهرمان است که با تقویت قدرت ذهن و حافظه خود توانست رکورد جدیدی به نام تبریز انجام داده و رکورد خانم هندی را بشکند.

با محمدرضا حسن زاده بعد از اتمام این رکورد و در هیاهوی خوشحالی و شادمانی حاصل از این رکورد دنیای همکلام شدیم.

دوران کودکی کاملا معمولی

محمدرضا حسن زاده یک جوان کاملا معمولی است که به گفته خودش در کودکی هیچ تفاوتی با سایر دانش آموزان نداشت و دوران کودکی کاملا معمولی را سپری نموده است.

بسیاری از افراد با توجه به زمینه های بدنی و ذهنی خود سعی می نمایند روی یک موضوع خاص تمرکز نموده و آن را تقویت نمایند محمدرضا حسن زاده نیز تصمیم گرفت به قدرت ذهن خود تمرکز نموده و ذهن و حافظه خود را تقویت کند.

هدفم ثبت رکورد دنیای بود

تصمیم او فقط در حد تقویت حافظه نبود بلکه او هدف مهم تری در سر داشت به همین جهت تمام قدرت و تمرکز خود را به کار گرفت تا در حد دنیای حرفی برای گفتن داشته باشد به همین جهت با مشاور ثبت رکورد ایرانیان در گینس ارتباط برقرار نمود و در زمینه رکوردهایی که در خصوص حافظه و تقویت ذهن ثبت شده است مطالعه کرد و سپس تصمیم گرفت تا قدرت ذهن خود را به رخ دیگران کشیده و رکورد قبلی را در این زمینه ارتقاء داده و به نام خود ثبت کند.

حسن زاده، برای رسیدن به این صندلی راستا زیادی در پیش داشت او برای تقویت قدرت ذهن و حافظه خود در کلاس های تقویت ذهن شرکت نموده است به طوریکه می گوید، در دوران کودکی مثل خیلی از بچه ها یک زندگی خیلی ساده و معمولی داشتم در جوانی متوجه شدم اگر از لحاظ ذهنی پیشرفت نکنم، عقب می مانم، بنابراین تصمیم گرفتم قدرت حافظه خود را تقویت کنم، وقتی دیدم توانایی ذهنی بالایی دارم از سال 93 روی قدرت حافظه و تمرکز ذهن تمرین کردم، در زمینه تقویت و تکنیک های حافظه، تندخوانی و به ذهن سپاری سریع تکنیک های مختلفی انجام دادم و اکنون در آکادمی های تبریز در زمینه تقویت حافظه فعالیت می کنم.

شرکت در کلاس های رئیس مسابقات دنیای حافظه

او اضافه کرد: همچنین از سال 96 در کلاس های پروفسور تونی بوزان رئیس مسابقات دنیای حافظه به صورت حضوری شرکت نموده و با انواع تکنیک های تقویت حافظه آشنا شدم و از سال 97 که تصمیم به رکوردزنی گرفتم، تمریناتم را به صورت سخت و فشرده ادامه دادم.

حسن زاده، در خصوص رکوردی که زده است، گفت: از سوی گینس فلش کارت هایی ارسال شده بود که شامل 58 لغت بود و روی زمین نیز بنری بود که من باید در عرض یک دقیقه این 58 لغت که شامل اسم اشیاء بود حفظ می کردم و بعد از یک دقیقه آن کارت ها را دقیقا روی همان اسم اشیا قرار می دادم که به لطف خداوند توانستم پیروز شوم، طی این یک دقیقه از 58 لغت 53 مورد آن را درست جواب دادم.

وی در خصوص رکورد قبلی تقویت حافظه گفت: رکورد قبلی این کار متعلق به یک خانم هندی بود که در عرض یک دقیقه 50 لغت را درست جای گذاری نموده بود ولی من با سه لغت اختلاف رکورد وی را شکستم.

رکوردهای جدیدی در راه است

حسن زاده، مصصم است رکوردهای دیگری را در زمینه قدرت ذهن به نام خود ثبت کند چنانکه می گوید، در صدد هستم رکوردهای دیگری را برای آینده ثبت کنم، با مشاوره هایی که از آقای دشمن زیاری مشاور ثبت رکورد گینس ایرانیان دریافت کردم این کار را حتما انجام می دهم

وی در خصوص شکستن رکورد خود توسط فرد دیگری گفت: شکستن رکوردهای قبلی کار خیلی سختی است و فکر نمی کنم به این زودی فردی بتواند رکورد مرا بشکند.

حسن زاده در خصوص آشنایی با رکوردهای تقویت حافظه خاطرنشان ساخت: به وسیله تقاضایی که به گینس فرستادیم، اعلام آمادگی کردیم که قصد داریم رکوردهای قبلی گینس را مطالعه نموده و در حد توان برای شکستن رکوردهای حافظه در گینس اقدام کنیم، به این صورت فیلم رکوردهای قبلی برای ما ارسال شد، از روی آن آنالیز های لازم را انجام داده و بالاخره پیروز شدم رکورد خانم هندی را بشکنم.

مطالعات شبانه روزی عامل پیروزیت

اشکان دشمن زیاری، مشاور ثبت رکورد ایرانیان درگینس هم در حاشیه انجام این رکورد در گفت وگو با فارس با اشاره به مطالعات زیادی که روی رکوردهای گینس انجام داده است، گفت: یکی از دلایل پیروزیت ما مطالعه خیلی زیاد روی قوانین رکوردهای گینس است به طوریکه کسی این کار را تا این حد انجام نداده و این نوع مطالعه در حد خود بی نظیر است.

وی اضافه کرد: من 14 سال روی رکوردهای گینس کار کردم که سه سال از این 14 سال را به صورت شبانه روزی و تمام وقت روی رکوردهای ثبت شده مطالعه نمودم.

دشمن زیاری در خصوص فرآیند انجام یک رکورد در ایران اضافه کرد: وقتی افراد برای ثبت رکورد در گینس به ما مراجعه می نمایند براساس چارتی که گینس آن را در اختیار ما قرار داده است، تخصص افراد آنالیز شده و سوابق آنها در نظر گرفته می گردد، اگر تخصص آنها در حوزه ورزش باشد، قد و وزن آنها را پرسیده و تست های ورزشی را به آنها معرفی می کنیم.

او ادامه داد: بعد از مرحله اولیه رزومه آنها آنالیز می گردد، افراد باید خروجی را به صورت شفاف و واقعی ارائه دهند، اگر این نتایج شفاف نباشد نتیجه ای که از طرف ما می گیرند غلط و اشتباه است چون داده آنها اشتباه بوده، هر کس روراست باشد و اطلاعات درستی به ما بدهد، احتمال اینکه در بحث رکوردهای گینس پیروز گردد بسیار زیاد است، چرا که اطلاعات آنها درست بوده است.

مشاور ثبت رکورد ایرانیان در گینس با اشاره به آشنایی خود با جوان تبریزی خاطرنشان ساخت: بعد از اینکه رکورد قبلی حافظه مربوط به دکتر جاوید را ثبت کردیم، آقای حسن زاده 6 ماه پیش به من پیغام داد و ارتباط ما آغاز شد، بعد از اینکه توانایی وی آنالیز شد ما تمرینات خود را برای استعدادیابی وی در زمینه حافظه آغاز کردیم.

دشمن زیاری با اشاره به پیروزیت آمیز بودن رکورد جوان تبریزی توضیح داد: شکر خدا رکورد آقای حسن زاده نیز با پیروزیت انجام شد و طبق ضوابط و مستنداتی که گینس در اختیار ما قرار داده است مستندات ثبت و ضبط شد و این موارد نهایی شده و به گینس فرستاده می گردد.

53 لغت صحیح از 58 لغت

او در خصوص نحوه انجام رکورد جوان تبریزی اضافه کرد: در رکوردی که امروز انجام شد، اسم اشیاء مختلف روی یک بنر به صورت اتفاقی پراکنده نوشته شده بود، اسم این اشیا از شماره 1 تا 58 قرار داده شده بود، آقای حسن زاده یک دقیقه وقت داشت که اسم اشیا را نگاه نموده آن را حفظ کند و بعد از یک دقیقه اسم اشیا را روی آنها قرار دهد. او پیروز شد بعد از اینکه یک دقیقه تمام شد از کل 58 لغت 53 لغت را درست جایگزین کند.

دشمن زیاری بیان نمود: رکورد قبلی این کار برای یک خانم هندی بود که وی این رکورد را با اختلاف سه لغت شکست.

او ادامه داد: شکستن رکوردهای گینس کار سختی است ولی در گینس هیچ تضمینی برای آینده نیست، ممکن است یک رکوردی که امروز اجرا شده فردا توسط فرد دیگری دیگر شکسته گردد یا ممکن است چند سال طول بکشد تا یک رکورد شکسته گردد.

دشمن زیاری گفت: در هر صورت گینس به پاسداشت زحمتی که افراد می کشند، به عنوان هدیه نام آنها را در سایت ثبت می نماید و افراد مختلف می توانند در هر نقطه ای از دنیا که بخواهند اسم رکوردداران، اسم کشور، شهر و حتی محلی که رکورد زده اند را مشاهده نمایند.

30 الی 100 میلیون تومان هزینه ثبت در گینس

مشاور ثبت رکورد ایرانیان در گینس در خصوص رکوردهای مربوط به حافظه گفت: رکوردهایی که در خصوص تقویت ذهن و حافظه در گینس ثبت شده 10 الی 20 مورد است، یکی از آنها متعلق به ایران و دکتر جاوید بوده و اکنون نیز آقای حسن زاده به این کار اقدام نموده که امیدواریم به نام وی نیز ثبت گردد. دو مورد از رکوردهای حافظه برای آقای دیوید توماس مرد حافظه دنیا است و یکی از آنها برای کشور هند، آلمان و کشورهای دیگر است.

او در خصوص ارسال تائیدیه از سوی گینس خاطرنشان ساخت: ارسال تائیدیه گینس معمولا از یک هفته تا سه ماه طول می کشد و در خصوص هزینه ثبت در کتاب رکوردهای گینس باید گفت، گینس آپشن های مختلفی دارد و هزینه آن از 30 الی 100 میلیون تومان متغیر است.

منبع : فارس

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 321

به "رکورد حافظه دنیا توسط جوان تبریزی شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد حافظه دنیا توسط جوان تبریزی شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید