خودزنی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال، نام رمز کالدرون تأیید شد!

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای استیناف فدراسیون فوتبال در حالی به عدم پرداخت مطالبات کالدرون در مهلت مقرر اشاره نموده که این سؤال پیش می اید که این کمیته چگونه مجوز حرفه ای سازی پرسپولیس و استقلال را صادر کرد.

خودزنی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال، نام رمز کالدرون تأیید شد!

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، این روز ها فوتبال ایران با یک سد بزرگ به نام عدم راهیابی 2 نماینده اش به لیگ قهرمانان آسیا روبرو شده است. در حالی که سپاهان و فولاد به عنوان نمایندگان ایران پیروز به دریافت مجوز حرفه ای برای شرکت در بالاترین سطح باشگاهی آسیا در سال 2022 شده اند استقلال و پرسپولیس به عنوان پرطرفدار ترین تیم های قاره کهن، از شانس خیلی کمی برای شرکت در فصل پیش روی این مسابقات برخوردارند و به عبارت بهتر باید آنها را حذف شده دانست. باشگاه گل گهر نیز برای دریافت صدور مجوز حرفه ای به مشکل خورده تا عملاً منتظر آب رفتن نمایندگان ایران در فصل پیش روی لیگ قهرمانان باشیم.

ایرادهای اساسی که به استقلال و پرسپولیس برای حضور در آسیا گرفته شده، بسیار است ولی اصلی ترین موضوع عدم پرداخت مطالبات کالدرون و خواکین سرمربی و مربی پیشین پرسپولیس در مهلت ارائه شده از سوی AFC است. طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم ها برای دریافت مجوز حرفه ای باید تا تاریخ 31 خرداد ماه 1400 همه بدهی های شان را پرداخت می کردند. این مهلت با درخواست باشگاه های ایرانی تا تاریخ 9 شهریور ماه 1400 تمدید شد ولی باشگاه پرسپولیس بازهم تا این تاریخ پیروز به پرداخت مطالبات کادر فنی اسبقش نشد و این اتفاق اخیراً و در اواخر آذر ماه رخ داد.

خبرنگاران روز گذشته در گزارشی خاطرنشان کرد که همین موضوع یعنی بدهی کالدرون نام رمز حذف سرخابی ها از لیگ قهرمانان بوده و امروز این موضوع از سوی داریوش مصطفوی، رئیس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال تأیید شد. مصطفوی امروز گفت که در دادخواستی که برای رد مجوز حرفه ای باشگاه های استقلال و پرسپولیس ارسال شده، خواستار AFC و خوانده باشگاه پرسپولیس آورده و متن این نامه 478 صفحه ای خطاب به باشگاه پرسپولیس نوشته شده است.

هر چند طبق گفته مصطفوی AFC از تیر دروازه و چمن گرفته تا نور استادیوم ها و جایگاه خبرنگاران ایراد گرفته اما اصلی ترین و مهمترین مسئله عدم پرداخت مطالبات کالدرون در مهلت مقرر بوده است.

با وجود همه این مسائل اما کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال در تاریخ 9 آبان ماه و با علم بر اینکه هنوز باشگاه پرسپولیس بدهی به کالدرون را پرداخت ننموده اقدام به صدور مجوز مشروط برای باشگاه های استقلال و پرسپولیس کرد. یعنی زمانی که دقیقاً 2 ماه از آخرین مهلت AFC برای پرداخت مطالبات و بستن پرونده های اقتصادی گذشته بود، فدراسیون ایران چنین تصمیمی گرفت. صدور مجوز مشروط در آن موقع منجر به دلگرمی اهالی فوتبال شد ولی حالا معین شده که خشت اول این دیوار کج گذاشته شده و در واقع استیناف با این کار به نوعی خودزنی انجام داده است. این سؤال مطرح است که چرا کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای برای این دو باشگاه مجوز صادر کرد آن هم در شرایطی که باشگاه هاى داراى بدهى قطعى شرایط لازم براى اخذ مجوز حرفه اى را ندارند.

گفته می گردد برای صدور مجوز حرفه ای باشگاه های استقلال و پرسپولیس تا به امروز 51 جلسه چندین ساعته برگزار شده، آن هم در حالی که مرحله اول کار که همان پرداخت مطالبات بوده انجام نشده است. به نوعی می توان گفت با عدم اجرای مقدمات اولیه و اصولی، این 51 جلسه به بطالت گذشته است.

داریوش مصطفوی در ابتدای اظهاراتش اشاره می نماید که AFC ناجوانمردانه برای تیم های ایرانی برخورد نموده ولی این ادعا با توجه به روندی که در سال ها و مخصوصاً در ماه های اخیر طی شده بیشتر شبیه به فریب دادن خودمان است. در شرایطی که باشگاه پرسپولیس مطالباتش را در زمان مقرر پرداخت ننموده، چرا باید در پی مقصر در خارج از فوتبال خودمان باشیم؟ آیا دیگران و AFC باید خود را با بی نظمی و بی حساب و کتابی فوتبال ما وقف دهند یا اینکه ما از یک جا به بعد باید تغییر رویه دهیم و طبق قوانین و استاندارد ها حرکت کنیم؟

رئیس کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای اگر چه به صراحت اعلام نکرد که استقلال و پرسپولیس حذف شده اند اما از قرائن و شواهد اینگونه برمی آید که این اتفاق قطعی است، به ویژه اینکه شب گذشته حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون زمانی که در این باره مورد پرسش نهاده شد از فعل آینده استفاده کرد و گفت: بحث مجوز حرفه ای باید برای سال های آینده پیگیری گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1400 بروزرسانی: 3 اسفند 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1943

به "خودزنی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال، نام رمز کالدرون تأیید شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودزنی کمیته استیناف صدور مجوز حرفه ای در ماجرای حذف پرسپولیس و استقلال، نام رمز کالدرون تأیید شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید