خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی زیر ذره بین دادگستری

به گزارش تایمر سرگرمی، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی از برخورد با معامله کنندگان اموال مسروقه در فضای مجازی اطلاع داد.

خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی زیر ذره بین دادگستری

از کلوب زبان آموزان دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از ایرنا، احمد موقری در دومین جلسه اجرای طرح برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال مسروقه با تأکید بر فضای مجازی در استان آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی، بر ساماندهی فروشندگان توسط شهرداری و همکاری سایر ادارات استان در راستای فرهنگ سازی با هدف کاهش سرقت و خرید و فروش اموال مسروقه تأکید کرد.

وی گفت: مراکز خرید و فروش اموال مسروقه موجب انگیزه سازی برای سارقین بوده و همواره درصدد یافتن بازارهای خرید و فروش و مالخر برای اجناس مسروقه خود هستند و ضرورت دارد چرخه خرید و فروش اموال مسروقه را که به خاطر ارزان بودن اجناس مسروقه مورد استقبال مالخران قرار می گیرد با مانع روبه رو و از فعالیت آنها جلوگیری کنیم.

موقری گفت: خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی در قالب اموال دست دوم به مراتب راحت تر از فضای واقعی است؛ سایت های فروش اموال دست دوم بایستی با احراز هویت فرد اقدام به انتشار آگهی فروش نمایند.

او اظهار کرد: مطلع سازی و اقدامات فرهنگی به وسیله رسانه های جمعی و فضای مجازی نقش بسیار مهمی در جلوگیری از خرید و فروش اجناس و برهم زدن بازارهای این چنینی دارد که بایستی در اقدامات آینده مد نظر قرار گیرد.

در این جلسه راهکارهای اجرایی و هماهنگی های لازم در جهت برهم زدن بازارهای خرید و فروش اموال شناسایی شده و اولویت دار (فضای حقیقی- مجازی) ارائه شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 بهمن 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 594

به "خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی زیر ذره بین دادگستری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید و فروش اموال مسروقه در فضای مجازی زیر ذره بین دادگستری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید