جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی فعلا در دسترس نیست

به گزارش خبرنگاران، جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی از جمله رویدادهای معتبر موسیقی اصیل ایرانی طی 2 سال گذشته در شهریورماه هر سال فعالیت دبیرخانه ای خود را شروع می کرد و در روزهای منتهی به سومین ماه فصل پاییز در تالار رودکی تهران میزبان علاقه مندان موسیقی ایرانی می شد سال جاری در سکوت خبری قرار گرفته است.

جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی فعلا در دسترس نیست

در این جشنواره که با دبیری امیر مردانه از ناشران و تهیه کنندگان موسیقی ایرانی و حمایت دفتر موسیقی وزارت ارشاد برگزار می شد، تعدادی از هنرمندان و گروه های فعال موسیقی ایرانی آثار خود را در معرض اجرا می گذاشتند که با توجه به کم و کیف برگزاری آن، می رفت که تبدیل به رویدادی جریان ساز در این عرصه باشد.

این رویداد از جمله جشنواره هایی بود که به گفته حمیدرضا نوربخش دبیر سابق جشنواره موسیقی فجر و عضو شورای سیاستگذاری همین جشنواره، به نوعی جایگزین بخش حذف شده نسلی دیگر ادوار پیشین جشنواره های موسیقی فجر شده بود اما به نظر می آید با تغییر مدیریت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دوره فعلی و همچنین ساختار جشنواره موسیقی فجر انگیزه چندانی برای برگزاری این جشنواره وجود ندارد زیرا اگر بنا بود این رویداد طبق تقویم سال های گذشته برگزار گردد باید تاکنون علاوه بر معرفی شورای سیاستگذاری و دبیر جشنواره شرایط برگزاری آن نیز در رسانه ها منتشر می شد.

ابهام در برگزاری سومین دوره جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی در شرایطی است که تعدادی از شرکت کنندگان دومین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی روز پانزدهم تیر ماه سال 97 با انتشار متنی خطاب به علی ترابی مدیرکل وقت دفتر موسیقی وزارت ارشاد خواهان پیگیری و مشخص تکلیف مطالبات مالی خود از این جشنواره شدند و به نظر می رسد مسائل بودجه ای هم یکی از دلایل احتمالی برگزار نشدن این دوره از جشنواره باشد.

اولین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی که از نوزدهم تا بیست و چهارم آذرماه سال 95 در تالار رودکی و فرهنگسرای بهمن تهران برگزار گردید. دومین دوره نیز با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی خانۀ موسیقی ایران، انجمن موسیقی ایران، مؤسسه فرهنگی هنری سازآواز و بنیاد رودکی از 17 تا 24 آذر در تالار رودکی برگزار گردید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 74

به "جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی فعلا در دسترس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی فعلا در دسترس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید