جزییات ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

به گزارش تایمر سرگرمی، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از شروع ششمین دوره ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران (همسر) این صندوق از فردا (10 اردیبهشت ماه) اطلاع داد.

جزییات ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان

به گزارش تسنیم؛ محمود مرتضایی فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: ثبت نام ششمین دوره وام ازدواج فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران همسر به تعداد 1400 فقره و به مبلغ 25 میلیون تومان از فردا (آدینه 10 اردیبهشت ماه) به مدت دو هفته به صورت اینترنتی اجرا می گردد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه متقاضیان دریافت این تسهیلات از 10 تا 25 اردیبهشت می توانند به وسیله درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی به نشانی sabasrm.ir درخواست خود را ثبت نمایند، گفت: پیش بینی می گردد با هماهنگی و همکاری بانک عامل پرداخت این تسهیلات برای یک هزار و 400 نفر از واجدین شرایط حداکثر تا سرانجام خردادماه سالجاری یا اوایل تیرماه انجام گردد.

مرتضایی فرد با بیان اینکه نرخ تسهیلات 10 درصد و دوره بازپرداخت آن 60 ماهه خواهد بود درباره شرایط دریافت این تسهیلات توضیح داد: حداقل حقوق خالص دریافتی فروردین ماه سالجاری مشمولین باید یک میلیون تومان بوده و تاریخ عقدنامه فرزند نیز در بازه زمانی اول خرداد 1398 تا اول اردیبهشت 1400 باشد.

وی درباره سایر شرایط دریافت وام اشاره شده گفت: ارائه تسهیلات صرفاً به ازدواج اولیه (زوجین) فرزند یا نوه تحت تکفل بازنشستگان، موظفین و فرزند همسر وظیفه بگیر تعلق می گیرد، ضمن اینکه در صورت مشمولیت پدر و مادر در صندوق، صرفاً یک فقره تسهیلات به فرزندان پرداخت خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تأکید کرد: بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که در دوره ­های قبلی نسبت به اخذ این تسهیلات اقدام نموده اند و پیروز به دریافت تسهیلات شده اند، امکان ثبت نام و بهره مندی از تسهیلات جاری را برای سایر فرزندان خود نخواهند داشت. همچنین متقاضیانی که در دوره قبل ثبت نام کردند و مشمول این تسهیلات نشدند درصورت تمایل باید دوباره ثبت نام نمایند.

مرتضایی فرد با اشاره به اینکه تسهیلات مورد نظر مشمول بیمه عمر مانده بدهکار بوده و هزینه آن برعهده متقاضی است، توضیح داد: پس از سرانجام زمان ثبت نام اینترنتی، متقاضیان براساس میزان حداقل حقوق خالص دریافتی و تعداد تسهیلات استفاده شده از صندوق اولویت بندی شده و پس از راستی آزمایی مدارک درخواستی توسط مدیریت های استانی، واجدین شرایط براساس سقف اعتبار و تعداد، اعلام خواهند شد.

وی یادآور شد: از سال 98 که این تسهیلات اجرایی شده تا به امروز، به حدود 5هزار و 500 نفر از واجدین شرایط طی 5 دوره تسهیلات 20 و 25 میلیون تومانی پرداخت شده و در این دوره نیز به هزار و 400 نفر دیگر از مشمولان، وام 25 میلیون تومانی پرداخت می گردد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به آمار ثبت نام متقاضیان وام ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری گفت: در دوره اول برای 1000 فقره وام، حدود 43 هزار نفر ثبت نام کردند، در دوره دوم برای 1500 فقره وام حدود 10 هزار نفر ثبت نام کردند، در دوره سوم برای 1000 فقره وام، 28 هزار و 955 نفر ثبت نام، برای دوره چهارم با 1000 فقره وام، 27 هزار و 338 نفر ثبت نام کردند و در دوره پنجم نیز برای 1000 فقره وام، 33 هزار و 683 نفر ثبت نام کردند.

وی با بیان اینکه پس از پرداخت وجه به مشمولان تسهیلات در هر دوره، درخواست سایر متقاضیان حذف شده و برای دور بعدی، متقاضیان قبلی در صورت علاقه مندی باید مجدد ثبت نام می کردند ادامه داد: فرآیند آنالیز های معمول برای تمامی ثبت نام نمایندگان انجام می گردد و ثبت نام در هر دوره، هیچ گونه حقی برای استفاده از تسهیلات مذکور برای متقاضیان ایجاد نمی کند.

مرتضایی فرد از متقاضیان خواست تا پیش از شروع زمان ثبت نام (ساعت 9 صبح آدینه 10 اردیبهشت ماه) به سایت مربوطه مراجعه ننمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1614

به "جزییات ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات ثبت نام وام ازدواج فرزندان بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید