جاده های استان قم محور تردد 24 میلیون خودرو در سال است

به گزارش تایمر سرگرمی، معاون استاندار قم گفت: یکی از محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی توسعه بخش گردشگری است، سالانه 24 میلیون خودرو در محورهای استان قم تردد می کند و این ظرفیت عظیم جای کار دارد.

جاده های استان قم محور تردد 24 میلیون خودرو در سال است

به گزارش تایمر سرگرمی از قم، یونس عالی پور ظهر امروز در همایش روز جهانی جهانگردی که در سالن همایش های ونوس قم برگزار شد، با تبریک روز جهانی گردشگری گفت: یکی از محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی توسعه بخش گردشگری است، سالیانه 24 میلیون خودرو در محورهای استان قم تردد می کند و این ظرفیت عظیم حتماً جای کار دارد.

عالی پور بابیان اینکه استان قم محور توسعه گردشگری زیارتی تبیین شده است، اظهار داشت: کشوری که می خواهد بر اقتصاد مقاومتی تأکید کند باید بر قبایل و زبان ها تکیه داشته باشد ازاین رو مدیران نیز با تأکید بر این مباحث باید عملکرد بهتری از خود نشان دهند.

وی بابیان اینکه در استان قم باید کالایی متناسب با زائران تولید شود، گفت: این کالاها هم باید با تنوع همراه باشد و هم با قیمت مناسب در اختیار زائران قرار گیرد همچنین بخش خصوصی باید فعال تر شود و در این راستا باید تلاش های لازم را انجام دهیم.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تأکید براینکه بانک ها و بخش خصوصی باید به منظور سرمایه گذاری بیشتر در استان فعال تر شوند، شرح داد: اخیراً کمیته ای به نام کمیته زیارت در ستاد تسهیلات زائرین مصوب شده و در آن قوانین مربوط به حوزه گردشگری نیز بررسی خواهد شد.

عالی پور با تأکید بر اینکه استان قم محور گردشگری زیارتی است، گفت: اهتمامی که استاندار و مسئولان در این زمینه دارند به خوبی مشهود است علاوه بر آن باید گردشگری معرفتی را نیز گسترش دهیم و این بخشی از گردشگری زیارتی ما است، در استان قم باید در همه زمینه ها به خصوص کویر توجه و برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه دریاچه نمک قم یک قطب گردشگری است، شرح داد: سالیانه 24 میلیون خودرو و 80 میلیون انسان در محور استان قم تردد می کنند ازاین رو باید مسئولان و متولیان امر گردشگری بدانند برای اعتلای گردشگری مذهبی و معرفتی باید چه ساختارهایی را گسترش دهند.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 771

به "جاده های استان قم محور تردد 24 میلیون خودرو در سال است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده های استان قم محور تردد 24 میلیون خودرو در سال است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید