ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از رویترز، مقامات آمریکایی حمله هوایی به مواضع حشد شعبی در عراق و سوریه را موفقیت آمیز توصیف کرده و در عین حال از احتمال اتخاذ اقدامات بیشتر به بهانه دفاع از منافع واشنگتن در منطقه خبر دادند.

ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت

به همین دلیل، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد اجازه نمی دهیم ایران اقداماتی را که مردان و زنان آمریکایی را به مخاطره می اندازد، اتخاذ کند.

گفتنی است پمپئو در همراهی با مارک اسپر وزیر دفاع و مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را در جریان نتیجه این حمله هوایی قرار دادند.

اسپر وزیر دفاع آمریکا نیز این حمله را موفقیت آمیز مطرح کرد اما مدعی شد که ترامپ در جریان احتمال تکرار آن قرار گرفته است.

وی در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: با رئیس جمهور درباره دیگر گزینه های موجود بحث و تبادل نظر داشتیم. این را هم می گوییم که دیگر اقدامات لازم را نیز در راستای تضمین دفاع از خود و مقابله با رفتار بد گروه های نظامی یا ایران انجام می دهیم.

گفتنی است وزارت دفاع آمریکا متعاقب حمله هوایی شامگاه یکشنبه با صدور بیانیه ای اظهار داشت که مواضع گردان های حزب الله عراق را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع آمریکا در این بیانیه مدعی شد که در واکنش به ادامه یافتن حملات کتائب حزب الله به پایگاه هایی که میزبان نیروهای آمریکایی در عراق است، نیروهای آمریکایی حملات دقیقی را علیه پنج مقر کتائب حزب الله در عراق و سوریه انجام دادند که به تضعیف توان این نیروها منجر خواهد شد.

پنتاگون همچنین مدعی شد که از میان پنج مقر هدف قرار گرفته، سه پایگاه در عراق و دو پایگاه دیگر در سوریه قرار دارند.

در بیانیه وزارت دفاع آمریکا همچنین ادعا شد که این پایگاه ها انبار مهمات و محل استقرار نیروهای کتائب حزب الله عراق بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 بهمن 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 662

به "ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در جریان نتیجه حمله به مواضع حشد شعبی قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید