تحقیقات تازه: مرگ واکسن نزده ها 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه است

به گزارش تایمر سرگرمی، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد، افراد واکسینه نشده 11 برابر بیشتر از افرادی که کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند جان خود را از دست می دهند.

تحقیقات تازه: مرگ واکسن نزده ها 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه است

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزای فارس به نقل از نیویورک تایمز، براساس نتایج یک پژوهش نو در آمریکا، افراد واکسینه نشده 11 برابر بیشتر از افرادی که کاملاً در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند جان خود را از دست می دهند. این یافته بیش از پیش نشان می دهد که واکسیناسیون مصونیت خوبی حتی در برابر نوع دلتا ایجاد می کند.

با توجه داده های به دست آمده از یک مطالعه بزرگ و نو که طی آن شرایط ابتلا، بستری و فوت 600 هزار نفر از 4 آوریل تا 17 ژوئیه (15 فروردین تا 26 تیر) در 13 استان بررسی شده، محققان به این نتیجه رسیدند که آمریکایی های واکسینه نشده بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس و بستری شدن در اثر ابتلا به آن هستند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا می گوید افرادی که واکسینه نشده اند 4.5 برابر بیشتر احتمال دارد نیاز به مراجعه به بیمارستان پیدا کنند، 10 برابر بیشتر در بیمارستان بستری می شوند و 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه شده جان خود را از دست می دهند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا همچنین داده هایی را منتشر کرده که نشان می دهد دریافت واکسن مدرنا نسبت به واکسن های فایز و جانسون اند جانسون در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان نسبتاً موثرتر است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 شهریور 1400 بروزرسانی: 23 شهریور 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1771

به "تحقیقات تازه: مرگ واکسن نزده ها 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات تازه: مرگ واکسن نزده ها 11 برابر بیشتر از افراد واکسینه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید