تجربه برگزاری همزمان 4000 کلاس آنلاین در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد

به گزارش تایمر سرگرمی، سرپرست واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد گفت: واحد الکترونیکی این دانشگاه آمادگی دارد تا تجربیات بیش از یک دهه ای خود در زمینه برگزاری کلاس های آنلاین را در اختیار دیگر دانشگاه های کشور قرار دهد.

تجربه برگزاری همزمان 4000 کلاس آنلاین در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات برای تحصیل در کانادا چه باید کرد هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی تایمر سرگرمی به نقل از دانشگاه واحد الکترونیک دانشگاه آزاد، محمدرضا کشاورزی سرپرست واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد تا تجربیات بیش از یک دهه ای خود را در زمینه برگزاری کلاسهای آنلاین در اختیار دیگر دانشگاه های کشور قرار دهد.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی کشور و احتمال تعطیلی بسیاری از دانشگاه ها در مدت طولانی برای حفظ سلامتی دانشجویان و همچنین حفظ کیفیت آموزشی، آموزش مجازی یک اکسیر است.

کشاورزی با اشاره به تجربه بیش از ده ساله واحد الکترونیکی در برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین اظهار داشت: واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی تمام کلاسهای خود را در رشته های بسیار متنوع مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد با بهره گیری از برترین اساتید کشور به صورت آنلاین، با بالاترین سطح کیفی و کمترین هزینه و حجم اینترنت برای دانشجویان برگزار می نماید و به موازات آن تجربه برگزاری ده ها کلاس آموزشی کوتاه مدت در سطح کمی و کیفی بسیار گسترده را دارد. تا به امروز بیش از 20 هزار دانشجو به این روش در واحد الکترونیکی تحصیل نموده اند و فارغ التحصیل شده اند.

وی توضیح داد: ظرفیت های فنی و زیرساخت واحد الکترونیکی تجربه حضور همزمان بیش از 4000 دانشجو در کلاس های آنلاین را به طور همزمان داشته و این ظرفیت قابل ارتقا نیز خواهد بود که این پتانسیل در نوع خود بی نظیر است. این در حالیست که بعضی امتحانات همچون درس وصایای حضرت امام(ره) را با چند هزار دانشجو به صورت آنلاین و همزمان برگزار نموده ایم.

سرپرست واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: این ظرفیت ها مرهون کوشش شبانه روزی تیم های فنی و پشتیبانی متخصص متشکل از فرزندان این سرزمین است و واحد الکترونیکی این آمادگی را دارد تا این پتانسیل منحصر به فرد را در اختیار دیگر نهادها و موسسات آموزشی و تحقیقاتی و همچنین دانشگاه های سراسر کشور قرار دهد تا بهره گیری از بسترهای مدرن و در سطح جهانی واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی زمینه ای برای شکوفایی هر چه بیشتر علم و دانش در میهن اسلامی گردد و از سوی دیگر، بسترها برای کاهش آلودگی هوا، حفظ محیط زیست و صرفه جویی در وقت، هزینه و انرژی فراهم گردد.

وی با یادآوری تعطیلی دانشگاه ها به دلیل پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا اظهار داشت: تعطیلی پی در پی دانشگاه ها به دلیل آلودگی هوا، بارش سنگین برف و یا این روزها به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، قطع به یقین به سطح علمی دانشجویان و دانشگاه ها آسیب جدی وارد می نماید. این در حالیست که در تمام این تعطیلی های پی در پی، واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی حتی در دوران اختلال سراسری اینترنت در کشور با قدرت و کیفیت تمام کلاسهای خود را به صورت آنلاین و بدون وقفه برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 810

به "تجربه برگزاری همزمان 4000 کلاس آنلاین در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه برگزاری همزمان 4000 کلاس آنلاین در واحد الکترونیک دانشگاه آزاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید