با درج اطلاعات غلط، 3 سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید

به گزارش تایمر سرگرمی، مهدی صادقی نیارکی در حاشیه نشست امروز ستاد تنظیم بازار در جمع خبرنگاران گفت: طرح های فروش فوق العاده برای عدالت در توزیع خودرو است و یکی از مصداق های عدالت این است که افرادی که تا کنون خودرو دریافت نکرده اند، ثبت نام کنند؛ از این رو برای کسانی که اطلاعات غلط درج کنند، محدودیت در مراحل بعدی در نظر گرفتیم.

با درج اطلاعات غلط، 3 سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید

وی اضافه نمود: در جلسه دو هفته گذشته ستاد اقتصادی دولت، طرحی از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر جلوگیری از سوداگری در بازار خودرو مطرح و پیشنهاد شد، اگر کسی وارد بازار خودرو می شود و مراتب مختلف خرید و فروش خودرو را انجام می دهد، مشمول اقتصادیاتی تحت عنوان اقتصادیات عایدی بر سرمایه شود.

صادقی نیارکی گفت: این موضوع در دستور کار دولت است البته قرار است دیدگاه های کارشناسی همه دستگاه ها گرفته شود که پس از آن، این موضوع در قالب مصوبات سران قوا و یا به شکل قانون اعلام خواهد شد.

وی اضافه نمود: اینکه کسانی در قرعه کشی برنده شوند، اما توان تامین وجه را نداشته باشند محدودیتی برای شرکت در قرعه کشی های بعدی نخواهند داشت، البته خودروسازان محدودیت هایی در این باره اعمال کردند که به آن ها تذکر داده شد و امروز این محدودیت در اطلاعیه فروش دو خودرو ساز اصلاح شده است.

صادقی نیارکی ادامه داد: کسی که حائز شرایط نمی شود، می تواند در طرح های دیگر که طرح پیش فروش و مشارکت در طرح یک سال و دو سال و فروش های فوق العاده که تا انتها سال خواهد بود، شرکت کند؛ البته فروش فوق العاده در مناسبت های مختلف اطلاع رسانی و حداقل تا انتها سال سه بار اجرا خواهد شد ضمن اینکه برنامه بعدی ما پیش فروش یک ساله با 75 هزار دستگاه خودرو است که هفته بعد اطلاع رسانی خواهد شد.

سرپرست امور صنایع وزارت صمت گفت: شرط چک در مصوبه روز جمعه گذشته کمیته خودرو ستاد تنظیم بازار حذف شد و به جای آن خریدار یک میلیون تومان از وجه را نزد خود نگه می دارد، بعد از دوران رهن، خریدار یک میلیون باقی مانده را واریز می کند، سند نیز به وی تحویل می شود.

صادقی نیارکی اضافه نمود: شرط پلاک جاری در دو طرح فروش فوق العاده و پیش فروش تا یک سال وجود دارد، اما برای مشارکت در تولید یک سال و دو ساله این محدودیت وجود ندارد و متقاضیان می توانند ثبت نام کنند.

وی درباره پلاک نشدن برخی خودروها از سوی نیروی انتظامی گفت: در موضوع استاندارد آلایندگی یورو 4، خودروسازان در حال پیگیری هستند، ما هم داریم با سازمان حفاظت محیط زیست مذاکره می کنیم البته تعداد زیادی از موتورها در بحث یورو 4 تایید شده و می توانند استاندارد یورو 5 را بگذرانند؛ موتورهای گازسوز هنوز امکان دریافت این استاندارد را ندارند.

صادقی نیارکی گفت: بیشتر موتورها توانستند تاییدیه سازمان محیط زیست را برای یورو 5 دریافت کنند تنها تعدادی باقی مانده که با کمیسیون زیربنایی دولت و سازمان حفاظت محیط زیست در حال مذاکره هستیم.

منبع: مهر

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1031

به "با درج اطلاعات غلط، 3 سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با درج اطلاعات غلط، 3 سال از ثبت نام خودرو محروم می شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید