این مشترکان مشمول تخفیف 70 درصدی نمی شوند ، 46 هزار مشترک مرفه نقره داغ شدند

به گزارش تایمر سرگرمی، طبق مصوبه نو هیئت وزیران برای مشترکان گاز خانگی، آن دسته از مشترکانی که در پله 12 تعرفه قدیم گاز خانگی قرار داشتند، از تخفیف 70 درصدی رئیس جمهور برای افزایش قبوض گاز مستثنی شدند.

این مشترکان مشمول تخفیف 70 درصدی نمی شوند ، 46 هزار مشترک مرفه نقره داغ شدند

به گزارش خبرنگاران، آذرماه سال جاری هیئت وزیران در مصوبه ای تعرفه پلکان های گاز خانگی را اصلاح کرد. طبق این مصوبه، پله های اول تا سوم بدون تغییر قیمت باقی ماندند، اما پله چهارم تا ششم 30 درصد افزایش و پله هفتم تا دهم 50 درصد افزایش نسبت به تعرفه قبلی را داشتند و بعلاوه تعرفه پله های یازدهم و دوازدهم نیز عدد ثابت 5000 و 6000 تومان به ازای هر متر مکعب مشخص شدند (تصویر 1).

بعد از اصلاح تعرفه ها، اثر این اصلاح قیمت که با تمرکز بر مشترکان پرمصرف پردرآمد تعریف شده بود، در قبوض نو گاز نمایان شد. طبق آمار شرکت ملی گاز با اصلاح تعرفه ها تنها 1.6 درصد از مشترکان پرمصرف در پله های 11 و 12 نقره داغ شدند و عموم مردم از افزایش قبوض گاز ایمن بودند. تصویر 2 درصد توزیع مشترکان گاز خانگی در پلکان های مختلف را نشان می دهد.

بعد از صدور قبوض گاز نو، به ناگهان رئیس جمهور در تصمیمی نو اعلام نمود که 70 درصد از افزایش قبوض گاز طبق تعرفه های نو نسبت به تعرفه های قبلی تخفیف داده می گردد، این دستور که به معنای تخفیف دولت به مرفه نشینان پرمصرف بود، باعث نگرانی هایی در بین کارشناسان و اندیشکده ها شد، زیرا با این دستور عملا موضوع مصرف بهینه گاز به حاشیه می رفت.

اما روز گذشته دولت جزئیات اعمال تخفیف 70 درصدی را در مصوبه ای اعلام نمود. طبق مصوبه نو هیئت وزیران برای مشترکان گاز خانگی (تصویر 3)، آن دسته از مشترکانی که در پله 12 تعرفه قدیم گاز خانگی قرار داشتند، از تخفیف 70 درصدی رئیس جمهور برای افزایش قبوض گاز مستثنی شدند که معادل 0.2 درصد از کل مشترکان یعنی 46 هزار مشترک است.

بدین ترتیب مشترکانی که قبض گاز آنها در ماه گذشته بیش از 2 میلیون تومان شده است مشمول تخفیف 70 درصدی نخواهند شد و باید قبوض گاز چند میلیونی خود را بدون کم و کاست پرداخت نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1401 بروزرسانی: 19 بهمن 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2183

به "این مشترکان مشمول تخفیف 70 درصدی نمی شوند ، 46 هزار مشترک مرفه نقره داغ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این مشترکان مشمول تخفیف 70 درصدی نمی شوند ، 46 هزار مشترک مرفه نقره داغ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید