خاندوزی: انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی ادامه دارد، مدیران زیر ذره بین هستند

به گزارش تایمر سرگرمی، وزیر امور مالی و دارایی گفت: انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی برای ایجاد شفافیت بیشتر ادامه خواهد داشت.

خاندوزی: انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی ادامه دارد، مدیران زیر ذره بین هستند

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، احسان خاندوزی با بیان اینکه، انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی برای ایجاد شفافیت بیشتر ادامه خواهد داشت. اگر بخواهیم شرکت های دولتی بهینه اداره شوند یکی از لوازمش این است که تلاش کنیم مدیریت آن ها در یک اتاق شیشه ای صورت گیرد به این معنا که امکان نظارت عمومی فراهم شود و همه بتوانند تصمیمات غلط را که موجب ناکارآمدی می شود یا خدای ناکرده ممکن است اتلاف منابع دولتی و فساد صورت بگیرد، نظارت کنند و به کمترین حد برسد.

حتماً به نسبت شرکت های خصوصی و شرکت هایی که در بورس در سامانه کدال به شکل مستمر صورت های مالی خودشان را منتشر می کنند ما در شرکت های دولتی بیشتر محتاج این شفافیت و بنابراین اداره بهینه اموال مردم هستیم.

خاندوزی افزود: به همین علت در سال گذشته صورت های مالی شرکت های زیرمجموعه وزارت امور مالی و دارایی را شفاف کردیم بعد از آن به جهت اینکه این جزو تأکیدات دولت محترم بود از دیگر وزارتخانه ها هم خواسته شد شرکت های زیر مجموعه وزارتخانه های صمت، نفت، رفاه و سایر وزارتخانه ها هم به این جرگه بپیوندند.

وزیر امور مالی و دارایی گفت: با تأکیدات رئیس جمهور بنا شد که وزارت امور مالی و دارایی متکفل این شود و برای نخستین بار در روز جاری صورت های مالی 313 شرکت دولتی دیگر از تمام وزارتخانه ها را در سامانه برای عموم مردم در دسترس قرار دادیم تا صاحبنظران بتواند آن ها را نقد و کمک کنند کارآمدی شرکت های دولتی در آینده افزایش پیدا کند.

خاندوزی با بیان اینکه با این اقدام، مدیران شرکت های دولتی هم می دانند که بیشتر زیر ذره بین هستند، افزود: علاوه بر بانک ها، بیمه ایران، سازمان خصوصی سازی، سازمان حسابرسی که زیرمجموعه های وزارت اقتصاد هستند، پالایشگاه شازند، راه آهن جمهوری اسلامی ایران، ایمیدرو یعنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان های منطقه ها آزاد کشور، منطقه آزاد کیش، چابهار، انزلی و غیره، شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، شرکت صنایع پتروشیمی، نفت فلات قاره، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و فهرست طولانی از شرکت های دولتی برای اولین بار، امروز اطلاعاتش در اختیار عموم مردم و صاحب نظران قرار گرفت.

او افزود: باور دولت این است که اگر این اتفاق مستمر باشد خواهد توانست بر مدیریت شرکت های دولتی اثر بگذارد، چون اساساً هدف ما یک کار صرفاً نمایشی نیست بلکه بنا داریم کمک کننده باشد و شفافیت ابزاری در جهت تغییر مدیریت های ناکارآمد شرکت ها باشد.

خاندوزی ادامه داد: بنابراین به محض اینکه در تیر ماه 1401 مجمع عمومی شرکت ها برای صورت های مالی 1400 آن ها منعقد و نهایی شد حتماً تمام این شرکت ها را در سال مالی 1400 هم منتشر خواهیم کرد.

وزیر امور مالی و دارایی گفت: تعداد انگشت شماری از شرکت های دولتی بودند که اطلاعات آن ها در راستای اهداف ضد تحریمی کشور بود بنابراین افشای اطلاعات آن ها به مصلحت ملی نبود بنابراین آن موارد را ما با هماهنگی ریاست جمهوری کنار گذاشتیم، اما در مورد سایر شرکت ها این رویه ان شاء الله ادامه دار و پایدار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2035

به "خاندوزی: انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی ادامه دارد، مدیران زیر ذره بین هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاندوزی: انتشار صورت های مالی شرکت های دولتی ادامه دارد، مدیران زیر ذره بین هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید