انگلیس متحد خود را انتخاب کند، دوستی نصفه و نیمه نداریم

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه با رسانه های انگلیسی گفت: دولت بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس، اکنون و پس از برگزیت باید تصمیم بگیرد که متحدانش چه کسانی هستند و در همین ارتباط مفهومی تحت عنوان دوستی نصفه و نیمه نداریم.

انگلیس متحد خود را انتخاب کند، دوستی نصفه و نیمه نداریم

ماکرون که در مصاحبه با شماری از رسانه های بریتانیایی شرکت نموده بود، گفت: انگلیس چه سیاستی را می خواهد برگزیند؟ این کشور نمی تواند در آن واحد هم بهترین متحد آمریکا باشد، هم بهترین متحد اتحادیه اروپا، هم یک سنگاپور جدید. به این خاطر باید یک مدل را انتخاب کند. اگر بریتانیا می خواهد یک سیاست فراآتلانتیکی [شامل اتحاد با آمریکا] را در دستور کار قرار دهد، آن گاه ما در اتحادیه اروپا احتیاج به شرح خواهیم داشت چرا که در زمینه قوانین و نحوه دسترسی به بازارها متفاوت هستیم.

روابط فرانسه و انگلیس در ماه های گذشته به دلیل توافق بر سر بندهای برگزیت و همچنین قرارداد تجاری پسابرگزیت دچار فراز و نشیب بوده و طرفین درباره چگونگی ادامه روابط اتحادیه اروپا- انگلیس دچار اختلاف نظر بوده اند.

ماکرون با انتقاد مجدد از طرح برگزیت و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت: همانطور که قبلاً گفتم فکر می کنم برگزیت یک اشتباه بود. من به حاکمیت مردم انگلیس احترام می گذارم، مردم رای دادند و این کار باید انجام می شد اما این مسئله بر اساس دروغ های بسیاری بنا شده بود که می بینیم اکنون کارها را از بسیاری جهات دشوارتر نموده است.

اظهارات رئیس جمهور فرانسه در شرایطی بیان می گردد که مسئله واکسن کرونای فراوری آکسفورد آسترازنکا نیز به مجوعه اختلافات با انگلیس اضافه شده است.

فرانسه در قالب اتحادیه اروپا مقدار زیادی از این واکسن را پیشتر خریداری نموده بود، اما اکنون این گروه بریتانیایی-سوئدی می گوید نمی تواند به کل قرارداد خود عمل کند.

رئیس جمهور فرانسه در مصاحبه خود این شرکت را به عدم شفافیت متهم کرد و گفت به نظر می رسد واکسن آکسفورد برای افراد بالای 65 سال تقریباً بی اثر است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1441

به "انگلیس متحد خود را انتخاب کند، دوستی نصفه و نیمه نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس متحد خود را انتخاب کند، دوستی نصفه و نیمه نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید