الحشد الشعبی اسنادی به زبان اسپانیایی را در مخفیگاه های داعش یافت

به گزارش تایمر سرگرمی، نیروهای الحشد الشعبی امروز اسنادی را به زبان اسپانیایی متعلق به بقایای تروریست های داعش در مخفیگاه آنها در استان دیالی یافتند.

الحشد الشعبی اسنادی به زبان اسپانیایی را در مخفیگاه های داعش یافت

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، نیروهای الحشد الشعبی امروز اسنادی را از نزد بقایای تروریست های داعش در یکی از مخفیگاه های آنها در استان دیالی یافتند که به زبان اسپانیایی بود.

الحشد الشعبی در بیانیه ای گفت: نیروهای الحشد الشعبی در جریان عملیات ابطال العراق اسنادی را متعلق به تروریست های داعش در یکی از لانه های آنها در منطقه قره تپه یافتند.

در این بیانیه آمده است: اسناد به دست آمده از تروریست های داعش به زبان اسپانیایی بود.

عملیات گسترده ابطال العراق از روز 13 خرداد با سفر مصطفی الکاظمی به کرکوک با هدف پاکسازی این استان به علاوه بخش هایی از صلاح الدین و دیالی از حضور هسته های داعش شروع شد. هدف اعلامی از این عملیات، افزایش امنیت و ثبات در این مناطق، تعقیب باقی مانده عناصر داعش و بازداشت افراد تحت تعقیب بود.

استان دیالی در شرق عراق و هم مرز با ایران است. این استان از زمان بروز اعتراضات خیابانی در عراق شاهد حملات بقایای داعش بوده که منجر به تلفاتی در صفوف نیروهای امنیتی عراق هم شده است؛ اما در هفته های اخیر این حملات بیش تر شده است.

دیالی یکی از حاصلخیزترین استان های عراق است و از میادین مهم نفتی نظیر منطقه نفت خانه برخوردار است. به گفته تحلیلگران گروه های تروریستی در این استان با بعضی جریان های سیاسی و حتی بعضی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات مرتبط هستند و با ایجاد ناامنی درصدد کوچ اجباری شیعیان آنجا هستند.

از سوی دیگر رسانه های عراقی طی روزهای گذشته نیز هشدار می دهند که به احتمال زیاد ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا با عقب نشینی از بعضی پایگاه های خود در عراق به هسته های خفته داعش برای ازسرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

در همین حال امروز دوشنبه نیروهای مشترک عراق از دو محور عملیات نظامی برای پیگرد بقایای داعش را در شرق سامراء کلید زدند.

اخیرا تحرکات داعشی ها در عراق با حمایت آمریکا بیشتر شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1027

به "الحشد الشعبی اسنادی به زبان اسپانیایی را در مخفیگاه های داعش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشد الشعبی اسنادی به زبان اسپانیایی را در مخفیگاه های داعش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید