استفاده 1500 دانشجو از سهیمه فرزندان اعضای هیات علمی

به گزارش تایمر سرگرمی، وزیر علوم درباره استفاده فرزندان اعضای هیات علمی از سهمیه گفت: سال گذشته 1500 نفر دانشجو از این امتیاز استفاده کردند.

استفاده 1500 دانشجو از سهیمه فرزندان اعضای هیات علمی

منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در گفت وگو با ایلنا درباره سهمیه فرزندان اعضای هیات علمی در کنکور و اینکه به چه علت به فرزندان آنها سهمیه داده می گردد، گفت: این مسئله طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و چندین سال است که اجرا می گردد. این سهمیه در واقع حداقل یاری به فرزندان اعضای هیات علمی است که در دانشگاه قبول می شوند.

غلامی در ادامه بیان نمود: مصوبه مورد نظر به این صورت است که فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها در هر دانشگاهی که قبول شده اند، می توانند به محل خدمت پدر و مادر خود که اعضای هیات علمی آن دانشگاه هستند، بیایند.

وی در مورد تغییر رشته فرزندان اعضای هیات علمی که یکی دیگر از امتیازات فرزندان اعضای هیات علمی دانشگاه ها است، گفت: در میان افرادی که از این امتیاز استفاده می نمایند، تعداد کمی تغییر رشته داشته اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در انتها گفت: سال گذشته 1500 دانشجو از این امتیاز استفاده کردند که اغلب از استانی به استان دیگر جابه جا شده و 600 نفر نیز از این 1500 نفر تغییر رشته داشته اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 282

به "استفاده 1500 دانشجو از سهیمه فرزندان اعضای هیات علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده 1500 دانشجو از سهیمه فرزندان اعضای هیات علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید