ارتش لبنان بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات تأکید کرد

به گزارش تایمر سرگرمی، فرماندهی ارتش لبنان امروز در بیانیه ای از همه معترضان به اوضاع بد معیشتی در این کشور خواست تا بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات پایبند باشند.

ارتش لبنان بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات تأکید کرد

به گزارش گروه بین الملل تایمر سرگرمی، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه ای همبستگی خود با مطالبات تظاهرات نمایندگان و معترضان به اوضاع بد معیشتی را اظهار داشت و خواستار برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز و عدم تعرض به مایملک عمومی شد.

در این بیانیه از همه تظاهرات نمایندگان برای همکاری با نیروهای امنیتی جهت تسهیل امور شهروندان درخواست شده است.

طبق گزارش شبکه المنار، در بیانیه مذکور آمده است که از همه شهروندان معترض و کسانی که خواستار حقوق خود هستند می خواهیم که خواسته های خود را به صورت مسالمت آمیز بیان نمایند.

اعتراضات مردم در مناطق مختلف لبنان به نابسامانی اوضاع مالی و معیشتی این کشور برای سومین روز پیاپی ادامه دارد. کانون اعتراضات در میدان ریاض الصلح، مقر نخست وزیری لبنان در مرکز بیروت است.

مدارس و دانشگاه های سراسر لبنان هم به دنبال تظاهرات خشونت آمیز مردمی همچنان تعطیل هستند. بعضی موسسه های تجاری و دولتی در مرکز بیروت در پی حمله معترضان آسیب دیده اند. بسیاری از خیابان ها توسط ارتش یا معترضان مسدود است.

در درگیری های شب گذشته میان معترضان و نیروهای امنیتی در مرکز بیروت چهل نفر از متحصنین بازداشت و چهل نفر دیگر از نیروهای امنیتی هم زخمی شدند.(جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 11 آذر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 469

به "ارتش لبنان بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات تأکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش لبنان بر مسالمت آمیز بودن اعتراضات تأکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید