ارامنه در انتظار سرای تجربه

به گزارش تایمر سرگرمی، سرای تجربه با هدف جلب مشارکت و خدمت رسانی به سالمندان در محله ارامنه راه اندازی می شود.

ارامنه در انتظار سرای تجربه

تایمر سرگرمی/ زینب زینال زاده: سالمندی دوره خاصی از زندگی محسوب می شود. سالمندان نیازهای جسمی، روانی، عاطفی و اجتماعی خاصی دارند که توجه به آنها زمینه زندگی شاد را برایشان فراهم می کند. در سالهای اخیر، غفلت از سالمندان، آن ها را در خانه محبوس کرده و به انزوا کشیده است. با توجه به افزایش جمعیت سالمندی در کشور، متولیان فرهنگی و اجتماعی برای جلوگیری از منزوی شدن این قشر، برنامه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و حتی ورزشی را پیش بینی کرده اند.

سرای تجربه با هدف ارائه خدمات ویژه به سالمندان در محله ارامنه منطقه 7 راه اندازی می شود. به گفته فائزه دولتی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه 7، محله ارامنه نزدیک به 4191 نفر، جمعیت 60 تا 65 سال دارد: با توجه به این حجم از جمعیت سالمندی، سرای تجربه به صورت پایلوت در محله ارامنه راه اندازی خواهد شد. جلب مشارکت جهاندیدگان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی، هدف مهم سرای تجربه است. دولتی با اشاره به این هدف می گوید: باید قبول کنیم سالمندان بخش عظیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و برای ساختن جامعه شاد و پویا نیازمند اجرای برنامه های ویژه برای این قشر هستیم.

فائزه دولتی/ معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار منطقه7

در سرای تجربه، سالمندان علاوه بر بهره مندی از برنامه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی، می توانند در برگزاری دوره ها مشارکت کنند و تجربیاتشان را در اختیار سایر سالمندان قرار دهند.

دولتی می گوید: راه اندازی سرای تجربه، فرصتی است برای حضور سالمندان در اجتماع. آن ها با حضور در این سرا می توانند داشته ها و تخصص هایشان را با سایر سالمندان به اشتراک بگذارند. سالمندان با این کار حس مفید بودن می کنند و از دوره سالمندی لذت می برند. راه اندازی این سرا کمک می کند سالمندان شاد باشند و زندگی شاد را تجربه کنند.به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار منطقه7، دوره های آموزشی در سرای تجربه، براساس نیاز سالمندان برگزار می شود.

اعظم حسینی، بانوی60 ساله با ابراز رضایت از راه اندازی سرای تجربه می گوید: سالمندان در برنامه های فرهنگی و اجتماعی سهم کمی دارند و با توجه به شرایط جسمی نمی توانستیم در آنها شرکت کنیم. راه اندازی این مرکز فرهنگی مانند نور امیدی است که حس زنده بودن و زندگی کردن را در سالمندان افزایش می دهد.

رمضان امیدوار، ساکن محله ارامنه درباره راه اندازی سرای تجربه می گوید: سالمندان تجربیات با ارزشی دارند که برای جوانان بسیار مفید است. حتی این تجربه ها می تواند مورد استفاده سایر سالمندان قرار گیرد. سرای تجربه فرصتی است برای تبادل تجربه ها و بهره مندی از فرصت های زندگی.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1398 بروزرسانی: 24 اسفند 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 721

به "ارامنه در انتظار سرای تجربه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارامنه در انتظار سرای تجربه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید