اجرای طرح های تشویقی ایجاد بام های سبز توسط شهروندان تبریزی

به گزارش تایمر سرگرمی و به نقل از روابط عمومی سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز، علی مدبر با اعلام این خبر گفت: افزایش فضاهای سبز عمومی یکی از سیاست های مجموعه فضای سبز تبریز جهت افزایش چشمگیر فضاهای سبز در سطح شهر به شمار می رود.

اجرای طرح های تشویقی ایجاد بام های سبز توسط شهروندان تبریزی

مدبر اضافه کرد: به همین منظور پشت بام های بزرگ موجود در سطح شهر ظرفیت های خوبی محسوب می شوند که می توان در مرحله نخست این طرح را در فضاهای بیش از 500 متر مربع عملیاتی و اجرا کرد.

وی گفت: به طور مثال شهرداری تبریز طی سال های گذشته دو نمونه فضا در چهارراه شهید بهشتی و مجموعه عتیق ایجاد نموده که پشت بام این دو مورد بالغ بر 30 هزار متر مربع یا 3 هکتار است.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز این دو نمونه را پتانسیلی خوب جهت ایجاد فضای سبز عمودی دانسته و توضیح داد: در حال حاضر وقتی از بالا به این فضاها نگاه می کنیم تنها پشت بام های ایزوگام گردیده به صورت ورقه ای آلومینیومی دیده می گردد که این منظره در شان شهر تبریز نیست.

مدبر از تصویب سیاست های تشویقی جهت اجرای این طرح به طور عمومی خبر داده و گفت: قصد داریم در انبوه سازی ها، ساختمان بیمارستان ها، دانشگاهها و... این طرح را اجرا کنیم.

وی با اشاره به ضرورت اجرای این طرح، گفت: تبریز از لحاظ تراکم و بافت شهری در رتبه های نخست بین سایر کلانشهرها قرار گرفته است که همین موضوع ایجاد فضای سبز در پشت بام ها به خصوص در انبوه سازی ها، مجتمع های بزرگ و... ضروری می سازد.

مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز اضافه کرد: با توجه به رشد عمودی شهرها در زندگی امروز و کمبود فضاهای شهری، امکان توسعه فضای سبز محدود می گردد و در چنین شرایطی پشت بام ها فضایی برای این مورد هستند.

لازم به ذکر است، این طرح به همت سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز و با مشارکت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری و سازمان نظام مهندسی مورد آنالیز قرار گرفته و به زودی اجرا می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1397 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 19

به "اجرای طرح های تشویقی ایجاد بام های سبز توسط شهروندان تبریزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح های تشویقی ایجاد بام های سبز توسط شهروندان تبریزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید