آیا با طب سوزنی میتوان ناباروری را درمان کرد؟

به گزارش تایمر سرگرمی، از میان درمان های زیادی که برای ناباروری وجود دارند، یک گزینه بدون عوارض اثرگذاری زیادی برای درمان نا بارداری برترین حالت ممکن است. طب سوزنی می تواند در راستای بارداری به زنانی که مسائل مربوط به این مسئله را دارند به خوبی یاری کند.

آیا با طب سوزنی میتوان ناباروری را درمان کرد؟

طب سوزنی و درمان ناباروری

درمان یک کلمه بسیار قوی است اما شواهد موجود نشان می دهد طب سوزنی می تواند شانس باروری را در افراد افزایش دهد. این موضوع بیشتر از یک شایعه است و می تواند به واقعیت تبدیل گردد.مطالعات مختلف نشان داده است زنانی که از درمان طب سوزنی استفاده می نمایند شانس موفقیت IVF بیشتری خواهند داشت و بیشتر از سایرین می توانند به بارداری امیدوار باشند.

نرخ بارداری در افرادی که از طب سوزنی بهره مند می شوند نیز بالاتر است. بعضی از پزشکان، طب سوزنی را به بیماران خود توصیه می نمایند تا بتوانند سطح کلی استرس را بکاهند زیرا وجود هورمون زیاد استرس در بدن می تواند هورمون های باروری همانند پروژسترون را کاهش دهد.

معمولا پزشکان کوشش می نمایند طب سوزنی را به همراه سایر درمان های موجود به کار گیرند. خوب حالا سوال اینجاست که چنین فرایندی چگونه کار می نماید؟

طب سوزنی و باروری

همانطور که می دانید طب سوزنی یکی از فعالیت های پزشکی چینی هاست. در این گزینه درمانی، سوزن های بسیار نازک و ریزی در نواحی خاصی از بدن قرار می گیرد. از نقطه نظر طب چینی، سوزن می تواند کانال های انرژی را در بدن تحریک کند.

بسته به اینکه سوزن در کجای بدن قرار می گیرد، فرد ممکن است احساس آرامش بیشتری داشته باشد، احتیاج به خواب داشته باشد، انرژی بیشتری کسب کند یا تغییرات فیزیکی ظریفی همانند کاهش یا افزایش در هورمون های خاص یا جریان خون به نواحی خاصی از بدن همانند آلت تناسلی را تجربه نماید.

به نظر می رسد طب سوزنی قادر است حالت بدن را تغییر دهد و آن را در حالت ترمیم قرار دهد. در چنین شرایطی بدن قادر است خودش را درمان کند و سیستم اعصاب را آرام تر نماید.

آیا استفاده از طب سوزنی دردناک است

زمانی که از طب سوزنی استفاده می کنید احساسی همانند برداشتن ابرو را خواهید داشت. این احساس به مدت چند ثانیه ادامه خواهد یافت و سپس از بین می رود. پس زیاد نگران این موضوع نباشید.

عملا هیچ عارضه جانبی در خصوص طب سوزنی وجود ندارد. فقط در بعضی از موارد کبود شدگی موضعی در محل قرار گیری سوزن ایجاد می گردد که این موضوع نیز عادی است.

طب سوزنی را می توان در هر دوره ای از درمان ناباروری مورد استفاده قرار داد. انجام طب سوزنی قبل از به کار بردن دارو یا انجام IVF می تواند شما را از انجام چنین درمان هایی بی احتیاج سازد.

برای اینکه بتوانید نتایج بهتری دریافت کنید بهتر است چندین جلسه از طب سوزنی را دنبال نمایید. با اینحال قبل از اینکه بخواهید از طب سوزنی بهره ببرید از یک پزشک متخصص یاری بخواهید و شرایط جسمی خود را ارزیابی کنید.

شرایط خاصی در بدن وجود دارد که نمی توان با طب سوزنی آن را حل کرد. به عنوان مثال مسدود بودن لوله های فالوپ را نمی توان با این طب درمان کرد و شما باید قبلا این موضوع را تشخیص داده باشید. از پزشک خود بخواهید شما را به متخصص طب سوزنی ارجاع دهد که قادر است ناباروری را درمان کند.

همه متخصصان طب سوزنی بر روی یک ناحیه کار نمی نمایند. از مصرف خودسرانه گیاهان دارویی برای درمان ناباروری خودداری کنید مگر اینکه پزشک مصرف آن را تایید نموده باشد. بعضی از این گیاهان می توانند به باروری شما آسیب بزنند یا بارداری فعلی را به خطر بیندازند. سر خود کاری انجام ندهید و از پزشک متخصص در این مورد مشورت بگیرید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1832

به "آیا با طب سوزنی میتوان ناباروری را درمان کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا با طب سوزنی میتوان ناباروری را درمان کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید