ویزای کانادا: گردشگرانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند به کانادا سفر نمایند

به گزارش تایمر سرگرمی، شرایط ویزای توریستی کانادا در دوره کرونا به چه صورت است؟ آیا تورهای کانادا برگزار می گردد؟ شیوع ویروس کرونا و بسته شدن مرزهای گردشگری ابهامات و سوالات بسیاری را در مورد ویزا و تور کانادا به وجود آورده است. در این مطلب آخرین اطلاعات را به صورت کامل و دقیق در ارتباط با شرایط ویزای کانادا در دوره کرونا در اختیارتان خواهیم گذاشت.

ویزای کانادا: گردشگرانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند به کانادا سفر نمایند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

شیوع ویروس کرونا شرایط ویزای توریستی کانادا و تورهای کانادا را نیز با چالش های بسیاری روبرو نموده است. شرایط وقت سفارت ها، پرداخت های سفارت و … نگرانی هایی را برای متقاضیان ویزای کانادا بوجود آورده است. هر چند که با گسترده شدن واکسیناسیون بیشتر محدودیت ها برداشته شده اما کانادا همچنان با احتیاط برخورد نموده و مرزهای خود را جز در موارد خاص به روی گردشگران بسته نگاه داشته است.

اما طبق آخرین اخبار منتشر شده در حال حاضر گردشگرانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند با به این کشور سفر نمایند. در ادامه جزییات این خبر را مرور می کنیم.

قوانین جدید ورود گردشگران در دوره کرونا

با توجه به آخرین اطلاعات منتشر شده افرادی که هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده باشند می توانند با داشتن ویزای کانادا به این کشور سفر نمایند.

در واقع هیچ منعی جهت خرید تور کانادا برای این افراد وجود ندارد. البته توجه داشته باشید که این قانون از اول ماه جولای سال 2021 قابل اجرا بوده و ارائه تست منفی کرونا قبل و بعد از پرواز الزامیست.

بدین ترتیب محدودیت سفر به کانادا برای افراد واکسیناسیون شده تا حدودی برداشته شده است.

شرایط ویزای توریستی کانادا در دوره کرونا

طبق اعلام سفارت کانادا در حال حاضر ویزای توریستی کانادا تنها برای متقاضیانی صادر می گردد که جهت انجام کارهای ضروری و مهم قصد سفر به این کشور را دارند. البته همانطور که در پاراگراف قبل اعلام شد این قانون با سخت گیری های کمتر به دریافت نمایندگان هر دو دوز واکسن کرونا اجازه ورود به خاک کانادا را می دهد. در غیر اینصورت افراد دارنده ویزای توریستی کانادا فقط با داشتن شرایط زیر می توانند به این کشور سفر نمایند.

  • عضو درجه یک خانواده یک شهفرایند کانادا و یا اقامت دائم pr باشد.
  • فردی که از طرف آژانس بهداشت عمومی کانادا مجاز است به دلایل دلسوزانه به کانادا سفر کند.
  • شخص بایستی فاقد شرایط منع سفر به کانادا بوده و از دلیل ضروری و قابل توجیه برای سفر برخوردار باشد.
  • جهت حضور در آخرین لحظات زندگی یک فرد نزدیک در کانادا
  • جهت ارائه حمایت عاطفی به شخصی که دچار بیماری باشد.
  • جهت پشتیبانی درمانی از یک فرد نیازمند مراقبت
  • حضور در مراسم خاکسپاری و سوگواری

وقت سفارت افرادی که قبل شیوع ویروس کرونا برای دریافت ویزای کانادا اقدام نموده اند کنسل می گردد؟

جواب این سؤال می تواند متقاضیان ویزای کانادا را امیدوار کند. طبق اعلام سفارت کانادا افرادی که قبل از شیوع ویروس کرونا در برای دریافت وقت ویزای توریستی کانادا اقدام نموده اند متضرر نخواهند شد.

بدین صورت که می توان با ارسال ایمیل به دفاتر سفارت وقت انگشت نگاری را به تعویق انداخت. بنابراین متقاضیان می توانند وقت انگشت نگاری را تمدید نموده و در نهایت در روز و ساعت تعیین شده جهت انگشت نگاری به دفاتر سفارت مراجعه نمایند.

کارشناسان ما در واحد ویزای کانادا می توانند فرایند ارسال ایمیل به سفارت را جهت تمدید وقت انگشت نگاری انجام دهند.

مدت زمان صدور ویزای کانادا در دوره کانادا

ویروس کرونا مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا را نیز تحت تأثیر قرار داده است. متاسفانه در حال حاضر جواب ویزاهای کانادا ممکن است تا 8 ماه هم به طول بیانجامد. البته این یک قانون کلی نیست و بنا بر شرایط اعلام نتیجه انگشت نگاری کمتر یا حتی بیشتر هم به طول می انجامد.

در واقع مدت زمان صدور ویزای کانادا به شرایط شیوع ویروس کرونا در جهان بستگی دارد. نکته مهم دیگر اینکه به طول انجامیدن جواب ویزای کانادا به نشانه عدم صدور ویزای توریستی کانادا نمی باشد. بلکه به دلیل سخت شدن شرایط ممکن است فرایند ویزا کمی طولانی تر از گذشته به زمان نیاز داشته باشد.

به وسیله کدام سفارت ها می توان برای دریافت وقت سفارت کانادا اقدام کرد؟

شرایط دوران کرونا بر دفاتر سفارت کانادا در امارات، ترکیه و ارمنستان نیز تأثیر گذاشته است. این دفاتر فعالیت خود را تا مدت ها به حالت تعلیق درآورده بودند. در حال حاضر اما تمامی دفاتر سفارت مجدداً فعالیت خود را شروع نموده اند.

بدین ترتیب متقاضیان ویزای کانادا می توانند طبق روال قبل به صورت آنلاین و به وسیله وب سایت رسمی سفارت، برای دریافت وقت انگشت نگاری به وسیله هریک از مقاصد امارات (دبی، ابوظبی)، ترکیه (استانبول، آنکارا) و یا ارمنستان اقدام نمایند.

کارشناسان ویزای ما به شما خواهند گفت که در حل حاضر به وسیله کدام مقصد زودتر می توانید وقت سفارت خود را دریافت کنید.

پیکاپ پاسپورت کانادا در دوره کرونا

متوقف شدن پروازهای ترکیه به دلیل شیوع ویروس کرونا پیکاپ پاسپورت کانادا را نیز تا چندی پیش به حالت تعلیق درآورده بود؛ اما خوشبختانه مدتی ست که مرزهای ترکیه مجدداً باز و پروازهای این جهت برقرار شده اند.

بر طبق همین روال پیکاپ پاسپورت های کانادا ز طریق آنکارا از سر گرفته شده است. از آنجایی که متقاضی انگشت نگاری را به وسیله هر یک از دفتر VAC دبی، ارمنستان یا ترکیه انجام داده باشد می تواند پاسپورت خود ر از دفتر آنکارا دریافت کند، باز شدن خطوط هوایی تهران به آنکارا فرایند پیکاپ پاسپورت کانادا را تسریع بخشیده است.

از این رو متقاضیانی که جواب ویزای را از سفارت کانادا دریافت نموده اند می توانند برای پیکاپ پاسپورت خود به وسیله آژانس هواپیمایی خبرنگاران اقدام نمایند.

منبع: ستاره ونک
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1664

به "ویزای کانادا: گردشگرانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند به کانادا سفر نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: گردشگرانی که واکسن کرونا را به طور کامل دریافت نموده اند می توانند به کانادا سفر نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید