کدام بازنشستگان بانکی وام می گیرند؟

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، طبق تفاهم نامه صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها با بانک های تجارت و ملت به بازنشستگان بانکی، تسهیلات 50 میلیون تومانی با نرخ 15 درصد و بازپرداخت 60 ماهه داده می گردد.

کدام بازنشستگان بانکی وام می گیرند؟

محمد ابراهیم آقابابائی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها با اشاره به اجرایی شدن این طرح در راستای حفظ کرامت بازنشستگان و توجه به معیشت آنان که مهم ترین دغدغه صندوق بازنشستگی بانک هاست، گفت: صندوق بازنشستگی بانک ها پنج درصد از سود تسهیلات را تقبل نموده و تنها 10 درصد به وسیله بازنشستگان بانک ها پرداخت می گردد.

درحالی قرار است بانک ها به بازنشستگان خود وام دهند که مدعی هستند بودجه آنها تمام شده است. حتی کارکنان و مشتریان خواص بانکی نیز نمی توانند به راحتی وام دریافت نمایند. اغلب بانک ها پرداخت وام های خود را به سال آینده موکول نموده اند.

درحال حاضر هیچ یک از بانک ها توان پرداخت وام 50 میلیون تومانی ندارند. به گفته یک اپراتور بانکی به خبرنگاران امکان پرداخت وام برای بازنشستگان با بازپرداخت پنج ساله وجود ندارد. بانک ها مطالبات وصول نشده بسیار زیادی دارند و این وام می توانند همچون همان مطالبات باشد.

اپراتور بانک تجارت به خبرنگاران می گویند: مسئله وام به کارکنان بانک ها یا بازنشستگان همواره وجود داشته اما بانک تجارت نقدینگی چندانی برای پرداخت وام ندارد. از سویی بازپرداخت یک وام 60 ماهه و با نرخ 15 درصد است که برای بانک ها سودی ندارد.

البته مذاکرات میان صندوق بازنشستگی و سایر بانک های مشترک جهت عقد تفاهم نامه و اجرایی شدن ارائه این تسهیلات به بازنشستگان آن بانک ها نیز ادامه دارد.

وام بازنشستگان بانکی به چه کسانی پرداخت می گردد؟

پیگیری های خبرنگاران نشان می دهد که این وام به تمامی بازنشستگان پرداخت نمی گردد و شرایط خاص دارد. این شرایط شامل سابقه کاری و شرایط خانوادگی می گردد. برای مثال فردی که سابقه کار یا تعداد اعضای خانواده بیشتری دارند، در الویت پرداخت این وام قرار می گیرند.

درنتیجه تمامی بازنشستگان بانکی نباید در انتظار وام باشند، البته با توجه به نبود اعتبار در بانک ها احتمالا بازنشستگان سال آینده در صف وام قرار بگیرند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1929

به "کدام بازنشستگان بانکی وام می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام بازنشستگان بانکی وام می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید