پیشنهاد ترکیب انبوه سازان با تعاونی های مسکن

به گزارش تایمر سرگرمی، فعالان بخش ساخت و ساز در نامه ای که به وزارت راه و شهرسازی ارسال کردند پیشنهاد دادند تا نهادی به عنوان تعاونگران انبوه ساز به منظور کیفی سازی و ایجاد رونق در بخش مسکن، متشکل از انبوه سازان و تعاونی ها تشکیل گردد.

پیشنهاد ترکیب انبوه سازان با تعاونی های مسکن

جهت دریافت خدمات محوطه سازی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از ایسنا، علاوه بر رکود ساخت و ساز که سال ها بخش مسکن دچار آن شده و به عقب ماندگی حدود 70 درصدی عرضه نسبت به تقاضای مطلق منجر شده است، وجود افراد و تعاونی های غیرحرفه ای در بخش ساخت و ساز همیشه منجر به هدررفت سرمایه ها در این بخش شده و این مشکل هنوز ادامه دارد.

بعضاً دیده می گردد که پس اندازهای خرد اعضا و همچنین تسهیلات بانکی به تعاونی های مسکن سپرده می گردد که با به کارگیری افراد غیرمتخصص، پروژه ها سال ها به طول می انجامد. تا جایی که امروزه شاهد تشکیل بسیاری از پرونده های حقوقی در قوه قضاییه ناشی از تطویل پروژه، نارضایتی اعضا، اختلاف بین اعضای هیئت مدیره تعاونی ها و مشکلاتی از این دست هستیم.

بر این اساس کانون سراسری انجمن های صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان، طرحی با عنوان تعاونگران انبوه ساز با سه هدف عمده به معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ارائه نموده است.

در بخشی از این نامه آمده است: در طرح تعاون گران انبوه ساز کوشش بر آن است که با بهره گیری از ظرفیت تعاونی های مسکن در معرفی مشتریان بالقوه (اعضای تعاونی های مسکن اعضای تعاونی های مسکن) و جذب منابع اقتصادی شامل اقساط اعضا و تسهیلات بانکی و مشارکت انبوه سازان در مدیریت طرح و اجرا و هر میزان سرمایه ای که توان پرداخت داشته باشند سه هدف عمده تامین گردد.

افزایش کیفیت ساخت، کاهش قیمت تمام شده به وسیله مشارکت انبوه سازان، حذف هزینه های ناشی از غیرحرفه ای بودن تعاونی های مسکن و هزینه های بالاسری، کاهش مدت زمان اجرای پروژه به واسطه تخصص انبوه سازان در تدوین برنامه زمان بندی و کنترل پروژه، سه هدف عمده این طرح عنوان شده است.

چگونگی اجرای طرح، تشکیل کارگروهی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و کانون انبوه سازان برای تدوین آیین نامه و تفاهم نامه همکاری، تعریف ضوابط و دستورالعمل ها جهت ساماندهی به تعاونی های مسکن و شرکت های انبوه سازی، برگزاری سمینار با حضور انبوه سازان و تعاونی ها، تعریف بسته های حمایتی و تشویقی از جمله تسهیلات بانکی خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 فروردین 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 745

به "پیشنهاد ترکیب انبوه سازان با تعاونی های مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ترکیب انبوه سازان با تعاونی های مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید