پرونده ابن ملجم روی میز بازپرسی ، نمایشنامه ای که حاصل یک نذر است

به گزارش تایمر سرگرمی، امیر امیری با اشاره به چگونگی شکل گیری نمایشنامه بازپرسی که واکاوی درباره زندگی ابن ملجم مرادی است از نمایشنامه خوانی آن در شب های قدر در فضای مجازی اطلاع داد.

پرونده ابن ملجم روی میز بازپرسی ، نمایشنامه ای که حاصل یک نذر است

امیر امیری نویسنده و کارگردان تئاتر درباره نمایشنامه خوانی بازپرسی در ایام شب های قدر گفت: قصد دارم در ایام شب های قدر یک کار غیرمعمول انجام دهم و نمایشنامه بازپرسی را که در ارتباط با زندگی ابن ملجم مرادی است در فضای کلاب هاوس به صورت نمایشنامه خوانی اجرا کنم.

وی اضافه نمود: قرار بود این اثر نمایشی را از 11 تا 17 اردیبهشت در یکی از سالن های تهران همزمان با ایام ضربت خوردن امام علی (ع) و شب های قدر نمایشنامه خوانی کنیم که با توجه به تعطیلی سالن ها تصمیم گرفتم در اپلیکیشن کلاب هاوس که قابلیت نمایشنامه خوانی دارد این کار را به مدت 6 شب و از 18 تا 23 رمضان انجام بدهم.

امیری درباره ویژگی های نمایشنامه شرح داد: من جزو اولین افرادی بودم که سال گذشته به کرونا مبتلا و در بیمارستان بستری شدم. نمایشنامه بازپرسی نیز حاصل شب هایی است که در بیمارستان بودم و به نوعی نذر من برای بهبودی ام از این بیماری محسوب می گردد. در واقع این نمایشنامه نذر حضرت علی (ع) است که قرار است در شب های قدر ادا گردد. نمایشنامه بازپرسی واکاوی شخصیت و زندگی عبدالرحمن ابن ملجم مرادی است که در قالب یک نمایشنامه سه پرده ای نوشته شده و برای نگارش آن از منابع دست اول تاریخی استفاده شده است.

وی در انتها یادآور شد: ابن ملجم نمایشنامه بازپرسی با آنچه در آثار نمایشی پیشین دیده یا خوانده ایم تفاوت های اساسی دارد و سعی شده در آن از هجو و نگاه جانب دارانه و تک وجهی برای پردازش شخصیت وی پرهیز گردد. همچنین این نمایشنامه سوال هایی را در خصوص ابن ملجم و روایت های مربوط به وی مطرح می نماید که شایان توجه محققان تاریخ است. این نمایشنامه هر شب با بازیگرانی متفاوت خوانش می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1605

به "پرونده ابن ملجم روی میز بازپرسی ، نمایشنامه ای که حاصل یک نذر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده ابن ملجم روی میز بازپرسی ، نمایشنامه ای که حاصل یک نذر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید