نشانه هایی که می گوید شما خواب کافی ندارید

به گزارش تایمر سرگرمی، مدام سرتان گیج می رود و از صبح سردردی دارید که امانتان را بریده است. تمرکز لازم برای فکر کردن و کار کردن ندارید و مدام هوس چیز های چرب و شیرین می کنید. ممکن است ریشه تمام این مسائل در خواب شما باشد.

نشانه هایی که می گوید شما خواب کافی ندارید

خواب کافی و باکیفیت یکی از عواملی است که شما را در طول روز کمک می کند که به خوبی از پس کارهایتان برآیید و بهره وری بالایی داشته باشید.

به گزارش webmd؛ بار ها برای شما هم اتفاق افتاده است که یک ساعت کمبود خواب تا آخر شب کار های شما را به هم ریخته و خستگی شما را چند برابر کرده است. اما نشانه هایی برای اینکه شما احتمالا به اندازه کافی نمی خوابید وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

مدام سرتان گیج می رود و از صبح سردردی دارید که امانتان را بریده است. تمرکز لازم برای فکر کردن و کار کردن ندارید و مدام هوس چیز های چرب و شیرین می کنید. ممکن است ریشه تمام این مسائل در خواب شما باشد.

خواب کافی و باکیفیت یکی از عواملی است که شما را در طول روز کمک می کند که به خوبی از پس کارهایتان برآیید و بهره وری بالایی داشته باشید. بار ها برای شما هم اتفاق افتاده است که یک ساعت کمبود خواب تا آخر شب کار های شما را به هم ریخته و خستگی شما را چند برابر کرده است.

اما نشانه هایی برای اینکه شما احتمالا به اندازه کافی نمی خوابید وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

اگر خواب کافی ندارید، یکی از علائمی که احتمالا داشته باشید، پوست شما است. مطالعات نشان داده است که بین زدن آکنه و هورمون های خواب رابطه عمیقی برقرار است. کمبود خواب به سیستم ایمنی بدن شما آسیب می رساند و بدن شما را برای بسکمک از مسائل ایمنی آماده می کند.

قرمزی، پف، دایره های تاریک و کیسه های زیر چشم، همه نشانه هایی از نداشتن خواب کافی است/ مطالعات نشان می دهد که خواب آلودگی با چین و چروک، تورم و افتادگی بیشتر زیر چشم همراه است. چرا؟ ممکن است بدن شما در ترمیم بافتی و کنترل هورمنی که در مراحل خواب باید انجام دهد، کم کاری کند و در نتیجه مسائلی را برای چشم و پوست شما بوجود آورد.

وقتی که استراحت می کنید، بدن گرلین و لپتین را به درستی کنترل می کند و هورمون هایی ترشح می کند که بر گرسنگی اثر می گذارد. بدون این هورمون ها شما بیش از حد نیازتان می توانید بخورید که می تواند موجب اضافه وزنتان شود.

مطالعاتی نشان داده اند که افرادی که هر شب کم تر از 6 ساعت می خوابند، بیشتر احتمال دارد که به اضافه وزن دچار شوند. هوس هایی که در زمان بیداری می کنیم، با خوابیدن مناسب و به وقت می توانند کنترل شوند.

اخیراً ختی محققان بین کمبود خواب و افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 نوشته اند که یک اختلال متابولیکی است که غالباً به علت پرخوری و چاقی ایجاد می شود.

بعد از یک شب بی خوابی شما احتمالا بیش از حد ناهار می خورید. مغز محروم از خواب در پی تنقلات و وعده های غذایی ناسالم است. چه بسا خسته شوید و قضاوت اشتباهی داشته باشید و یک روز کالری زیادی را وارد بدنتان بکنید.

در کوتاه مدت خوردن قهوه و نوشابه ممکن است شما را هوشیارتر کند، اما در دراز مدت می تواند منجر به بی خوابی یا اضطراب شود. خوردن کافئین بیش از حد می تواند برای شما مسائلی را ایجاد کند.

خوابیدن شما کافی است یک یا دو ساعت هم کم تر باشد تا روی تمرکز و حافظه شما اثر منفی بگذارد. این کار ممکن است باعث شود شما در محل کار یا پشت فرمان ماشین خود، مهارت پایین تری داشته باشید.

شما استرس بیشتری را وقتی که خواب کافی نداشتید تجربه می کنید. افسردگی هم با خواب ضعیف پیوند دارد. هم افسردگی می تواند موجب خواب کم و هم خواب ناکافی می تواند باعث ایجاد افسردگی شود.

بیدار شدن با گلو درد، خشکی دهان یا سردرد کی تواند به ضعف خواب شما اشاره کند. اگر بار ها متوجه این علائم می شوید حتما با پزشک خود مشورت کنید که علت این مسئله چیست و آیا نیازی به مصرف دارو یا درمان دیگری وجود دارد یا خیر.

منبع: فرادید
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2044

به "نشانه هایی که می گوید شما خواب کافی ندارید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشانه هایی که می گوید شما خواب کافی ندارید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید