نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود

مدیر کل امور هنری بنیاد با بیان اینکه، موسیقی آواها و نواها یکی از تاثیرگذارترین گونه های موسیقیایی و بستر مناسب برای ترویج فرهنگ ایثار است گفت: این جشنواره در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود.

نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، سیدمرتضی حسینی دبیر نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار گفت: بخش رقابتی جشنواره در سه گروه؛ آواها؛ مولودی خوانی، مرثیه خوانی، توسل خوانی، بیت خوانی، منظومه خوانی، منقبت خوانی، نواها؛ هم نوازی ساز و آواز در تمامی حوزه های موسیقی ایرانی، سرود، شامل ویژه فرزندان شاهد و ایثارگر و گروههایی آزاد در مقطع سنی جوان و نوجوان و گروههای و مارش نظامی برگزار می شود و بخش غیر رقابتی، مروری بر آثار فاخر تولید شده در حوزه ایثار و شهادت است.

حسینی تاکید کرد؛ کلیه آثار این جشنواره باید مروج فرهنگ ایثار و شهادت باشند و پرداخت به موضوع ایثار اجتماعی، سبک زندگی ایثارگرانه، دفاع مقدس و مدافعان حرم از اولویت ویژه برخوردارند.

شایان ذکر است، این جشنواره به میزبانی بنیاد شهید و امور ایثارگران بوشهر و مشارکت اداره کل ارشاد اسلامی، حوزه هنری، سپاه امام صادق (ع)، کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان، سازمان تبلیغات اسلامی، شهردار و شورای شهر و صدا و سیمای مرکز استان بوشهر برگزار می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 27 مهر 1398 شناسه مطلب: 249

به "نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین جشنواره ملی آواها و نواهای آئینی ایثار به میزبانی استان بوشهر برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید