مسدودسازی اپلیکیشن های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل

به گزارش تایمر سرگرمی، گوگل برای مبارزه با پول شویی و سالم سازی هرچه بیشتر فروشگاه مجازی خود برنامه های پرداخت وام را مسدود می کند.

مسدودسازی اپلیکیشن های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل

به گزارش خبرنگار ، مدیران گوگل تصمیم گرفتند اپلیکیشن های مرتبط با پرداخت وام به کاربران را که در فروشگاه مجازی این شرکت وجود دارد به طور کلی مسدودسازی و حذف کنند. گوگل از مدت ها پیش به دنبال مبارزه با این نرم افزارها بود ولی به دلایل مختلف آن ها را مسدود نمی کرد تا سرانجام اقدام به سالم سازی بیش از پیش Google Play Store کرد.

حالت تاریک به گوگل مپ رسید

این اپلیکیشن ها با طرح شرایطی تقریبا مناسب برای کاربران اقدام به دریافت اطلاعات شخصی و مالی آن ها می کردند. اگرچه شرایط اعطای این وام ها در ابتدا ایده آل و مطلوب به نظر می رسید ولی پس از مدت بسیار کوتاهی کاربر متوجه می شد که بالای وام دریافتی را با میزان بهره بسیار بالایی پرداخت کند. البته تنها تعدادی از این اپلیکیشن ها اقدام به دریافت پول خود و بهره می کردند و تعداد دیگر از آن ها علاوه بر اخذ مبالغی سنگین از کاربران، با نفوذ به حساب کاربری آن ها به سوء استفاده از اطلاعات شخصی کاربران نیز می پرداختند.

مبارزه گوگل با برنامه های پرداخت وام

اقدام گوگل در حالتی صورت می گیرد که در کمال شگفتی برخی از وا م گیرندگان از مسدودسازی برنامه های اعطای وام ابراز ناراحتی کردند. این افراد علت ناراحتی خود را نبود شرایط مناسب برای دریافت وام از بانک های موجود در سطح اروپا و آمریکا دانستند. اپلیکیشن های مسدودسازی شده در Google Play Store در فروشگاه مجازی اپل هنوز مشغول فعالیت هستند و فعلا تعیین نیست مدیران اپل چگونه با این نرم افزارها برخورد خواهند کرد.

یکی از مدیران ارشد گوگل گفت: ما با روش های گوناگون به دنبال ارتقاء ایمنی کابران فضای مجازی هستیم و با تلاش های شبانه روزی هرگونه نرم افزار یا اپلیکیشنی را که به حریم شخصی کاربران ضربه بزند، شناسایی و مسدود سازی می کنیم. گوگل در ادامه جهت خود هم چنان با این گونه نرم افزارها برخورد کرده و به هیچ عنوان اجازه ایجاد خطر برای کاربران را نخواهد داد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 آذر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 459

به "مسدودسازی اپلیکیشن های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسدودسازی اپلیکیشن های پرداخت وام در فروشگاه مجازی گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید