طرح لجن درمانی در دریاچه ارومیه دورنمای خوبی دارد

به گزارش تایمر سرگرمی، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: لجن درمانی در دریاچه ارومیه دورنمای خوبی برای توسعه گردشگری دارد.

طرح لجن درمانی در دریاچه ارومیه دورنمای خوبی دارد

ولی تیموری در سفر به این استان گفت: لجن درمانی قطعاً پتانسیل خوبی دارد، سالیان گذشته با توجه به کم شدن آب این پروژه متوقف شد، امیدواریم با توجه به وضعیت بارندگی سال جاری و توسعه طرح لجن درمانی دورنمای خوبی برای استان، دریاچه ارومیه و گردشگری سلامت باشد.

او درباره گردشگری سلامت و لجن درمانی در دریاچه ارومیه گفت: با توجه به عقب رفتن سطح آب ارومیه متاسفانه طرح های لجن درمانی رها و زیرساخت های فراهم شده رها شد. بارش های خوب سال جاری باعث شد که مردم دوباره از دریاچه و لجن و نمک آن استفاده نمایند.

او در ادامه درباره اقدامات وزارت میراث فرهنگی برای احیای لجن درمانی در دریاچه ارومیه گفت: این امور طرح های بخش خصوصی است و کار ما نیست، ولی در حالت کلی آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به عنوان مقاصد گردشگری سلامت مطرح هستند.

در کشور شاید بعد از تهران دومین و سومین استان های مطرح درزمینهٔ گردشگری سلامت، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی باشند، این دو استان از لحاظ تجهیزات پزشکی نیز مطرح هستند.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 274

به "طرح لجن درمانی در دریاچه ارومیه دورنمای خوبی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح لجن درمانی در دریاچه ارومیه دورنمای خوبی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید