صابرکاظمی؛ مهره مطمئن آلکنو

به گزارش تایمر سرگرمی، عملکرد صابرکاظمی در لیگ ملت های والیبال نشان داده که او یکی از مطمئن ترین گزینه های پاس سعید معروف است.

صابرکاظمی؛ مهره مطمئن آلکنو

به گزارش خبرنگاران، رقابت های لیگ ملت های 2021 والیبال درحالی در ایتالیا پیگیری می شود که تیم ملی ایران تا خاتمه هفته سوم این مسابقات با پنج برد و 17 امتیاز در رده ششم این رقابت ها قرار گرفته است.

ولادیمیر آلکنو سرمربی روسی والیبال ایران در این مسابقات از تمام ظرفیت های والیبال ایران استفاده کرده و به بازیکنان جوان و باتجربه بازی داده است. آلکنو قبل از اعزام تیم ملی در جمع خبرنگاران اظهار کرده بود که نتایج تیم ملی ایران در این مسابقات برایش اهمیتی نداشته و قصد دارد در این رقابت ها شناخت بهتری از بازیکنان کسب کرده تا در آوردگاه المپیک ترکیب مورد علاقه خود را روانه مسابقات کند.

در مسابقات لیگ ملت های والیبال، جوانان زیادی به میدان رفته اند که یکی از آنها صابر کاظمی بوده است. پشت خط زن جوان تیم ملی ایران که به یکی از مهره های تاثیرگذار تیم ملی تبدیل شده، اعتماد آلکنو را به خوبی به دست آورده به طوری که سرمربی والیبال ایران در زمان های حساس و هنگامی که تیم ملی والیبال امتیازاتی عقب است او را به میدان می آورد تا عملکرد کاظمی را تحت فشار مورد بررسی قرار دهد.

پدیده ایران در لیگ ملت های والیبال بازیکن بسیار پیروزی در لیگ برتر والیبال نام گرفت و با تیم فولاد سیرجان نام قهرمانی مسابقات را به دست آورد.

صابر کاظمی متولد سال 1377 بوده و اهل روستای قانقرمه از توابع شهر آق قلا از استان گلستان است. این بازیکن 2.05 متری تا خاتمه هفته سوم عملکرد چشم نوازی را از خود به نمایش گذاشته به طوری که با کسب 122 امتیاز، سومین بازیکن امتیازآور لیگ ملت های والیبال نام گرفته است. همچنین ملی پوش جوان والیبال ایران با کسب 104 امتیاز در حمله، سومین مهاجم برتر این رقابت ها تا خاتمه هفته سوم شناخته شده است.

صابر کاظمی در سرویس ها هم پیروز عمل کرده و با کسب 11 پوئن در سرویس، پنجمین سرویس زن مسابقات لیگ ملت ها محسوب می شود.

با توجه به درخشش این بازیکن 22 ساله در ترکیب تیم ملی، آلکنو روی این بازیکن حساب ویژه ای باز کرده است. هنگامی که ایران چند پوئن از حریف خود عقب می افتد آلکنو ترجیح داده که ترکیب سعید معروف و صابرکاظمی را امتحان کند که تا اینجای کار این ترکیب جواب خوبی به سرمربی روس والیبال ایران داده است.

صابرکاظمی نشان داده که او بازیکن بسیار مطمئنی در حمله است و حتی در امتیاز های حساس سعید معروف را مجاب کرده که تنها به او پاس دهد. تیم های مقابل ایران هم به خوبی این موضوع را متوجه شده اند اما صابرکاظمی قادر است که حتی از دفاع سه نفره امتیاز کسب کند!

باتوجه به حضور جوانان ایرانی در ترکیب آلکنو به نظر می آید نگرانی ها بابت آینده این رشته بسیار کم شده است؛ البته بازیکنان جوان راه زیادی تا ستاره شدن در پیش دارند و نباید با مشاوره های غلط از راستا خود منحرف شوند.

اعتمادی که آلکنو به جوانان کرده اکنون به نظر می رسد به ثمر نشسته چرا که جوانان والیبال ایران در جمع بازیکنان برتر این رقابت ها قرار دارند. با توجه به تعویض ها و اعتماد آلکنو به نظر می رسد که صابرکاظمی قرار است به یکی از مهره های اصلی ایران در المپیک تبدیل شود. باید دید که آلکنو به جوانان ایران در مسابقات المپیک هم اعتماد خواهد کرد یا خیر؟ همچنین آلکنو باید به این باور برسد که بازیکنان جوان هم می توانند در بازی های حساس و به بن بست رسیده گره های کور بازی را باز کنند و به داد تیم ملی والیبال ایران برسند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1693

به "صابرکاظمی؛ مهره مطمئن آلکنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صابرکاظمی؛ مهره مطمئن آلکنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید