سفر معاون وزارت خارجه آمریکا به روسیه

به گزارش تایمر سرگرمی، یک خبرگزاری غربی می گوید طی چند روز آینده، شاهد سفر یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا به روسیه خواهیم بود تا مذاکراتی پیرامون تحولات بلاروس انجام گردد.

سفر معاون وزارت خارجه آمریکا به روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

رویترز در خبری اختصاصی از برنامه سفر استفان بیگون معاون وزارت خارجه آمریکا به روسیه و لیتوانی با هدف صحبت در باب تحولات بلاروس خبر داده است.

این اقدام بیگون حاکی از آن است که آمریکا نیز می خواهد در کنار اتحادیه اروپا، نقشی فعال تر در تحولات بلاروس ایفا نماید که این روزها درگیر اعترضات مردمی به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری است.

اگرچه رویترز می گوید سفر بیگون طی روزهای آینده انجام خواهد شد؛ وزارت خارجه آمریکا هنوز در این باره خبری اعلام نکرده است.

اتحادیه اروپا در حمایت از معترضان، نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بلاروس را که به پیروزی الکساندر لوکاشنکو برای ششمین دور متوالی منجر شده، زیر سوال برده است حال آنکه آمریکا نیز نظر مشابهی دارد.

اما روسیه، اعتراضات خیابانی بلاروس را امری داخلی تلقی می نماید و می گوید اگر بخواهیم چنین موضوعی را بین المللی کنیم، باید در شورای امنیت هم جایی برای رسیدگی به خشونت پلیس در برخی کشورهای غربی (به طور ویژه آمریکا)، باز کنیم. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 مهر 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1163

به "سفر معاون وزارت خارجه آمریکا به روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر معاون وزارت خارجه آمریکا به روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید