ستاری: دیگر شاهد خروج دانشجوی داروسازی از کشور نیستیم

به گزارش تایمر سرگرمی، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: کشور ایران در حوزه بیوتک بهترین صندلی را دارد و در حال حاضر خروج دانشجویان داروسازی از ایران به صفر رسیده است.

ستاری: دیگر شاهد خروج دانشجوی داروسازی از کشور نیستیم

به گزارش خبرنگار علمی و دانشگاهی تایمر سرگرمی ، سورنا ستاری در مراسم افتتاح مرکز رشد و نوآوری واحد علوم و تحقیقات که امروز در مرکز همایش های این واحد برگزار گردید، گفت: صد سال است که یاد داده اند نفت را بفروشیم و به جای آن جنس وارد کنیم که البته آن ور آبی ها هم همین را می خواهند؛ ما در این خصوص با یک فرهنگ مواجهیم که باید با آن مبارزه کنیم.

وی با اشاره به اینکه ایران در حوزه بیوتک بهترین است و یک اکوسیستم فوق العاده ای دارد، گفت: در ایران شرکت هایی داریم که سالانه 200 تا 300 میلیارد تومان در این حوزه خرج می نمایند و همین روند باعث شده خروج بچه های داروسازی از ایران به صفر برسد.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور افزود: مردم ما هنوز به جیب جوان فکر می نمایند نه به مغز و تفکر و ایده هایشان. جامعه دانشگاهی در خط مقدم این مبارزه (مبارزه با اقتصاد نفتی) است . دانشگاه آزاد که گفته می گردد، 40 درصد بخش آموزش عالی را برعهده دارد، یکی از محورهای مهم برای این مبارزه است.

ستاری افزود: دانشگاه باید به این مدل(خلاقیت و و نوآوری دانشجویان) اعتماد و سرمایه گذاری بیشتری بر روی جوانان کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: حمایت دولت از دانشگاه های دولتی در جهان بیشتر از 10 تا 15 درصد نیست و بیشتر یاری بر ایده و خلاقیت جوانان و دانشگاهیان حساب می نمایند.

وی با بیان این مطلب که حرکت دانشگاه آزاد در دوره جدید قابل تقدیر است، گفت: دانشجو به جای اینکه دنبال اخذ مدرک باشد باید به دنبال خلاقیت و نوآوری برود؛ چرا که هیچ سرمایه ای بهتر از نوآوری نیست. نوآوری سرمایه ای است که هیچ انتهایی ندارد. همه ما باید به مبارزه با اقتصاد نفتی بپردازیم چرا که نفت ما را معتاد کرد و در حال حاضر باید هزینه این اعتیاد را بدهیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 530

به "ستاری: دیگر شاهد خروج دانشجوی داروسازی از کشور نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستاری: دیگر شاهد خروج دانشجوی داروسازی از کشور نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید