راه اندازی آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت

به گزارش تایمر سرگرمی، راه اندازی آزمایشگاه نوآوری باز حوزه 5G به منظور ارائه سرویس های اینترنت اشیاء به تیم های پژوهشی موضوع تفاهم نامه سه جانبه معاونت علمی، پارک فناوری تهران و اپراتور اول ارتباطی کشور است.

راه اندازی آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت

تفاهم نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به منظور ارائه سرویس های اینترنت اشیاء به شرکت های فعال و تیم های همراه اول و هسته های پژوهشی کشور به امضا رسید.

هدف از امضای این تفاهم نامه فراهم کردن امکانات آزمایشگاهی برای یاری به شکل گیری و بلوغ زیست بوم5G و سرویس های اینترنت اشیاء، استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در این زمینه در کشور، کاهش هزینه­ ها و زمان برای توسعه و تست تجهیزات و راه کارهای 5G و اینترنت اشیاء و ارائه خدمات آزمایشگاهی به شرکت های فعال در حوزه های مرتبط است.

حمایت از تشکیل هسته های پژوهشی کاربردی، فراهم کردن محیط تعامل بازیگران حوزه 5G و اینترنت اشیاء و بالا بردن آگاهی و پوشش خلاء علمی و فنی فعالان این حوزه از دیگر اهداف این همکاری مشترک است.

در این تفاهم نامه مقرر شده است که هر 3 نهاد همکاری های خود را برای ایجاد و توسعه زیرساخت های پژوهشی، آزمایشگاهی و ارائه خدمات آزمایشگاهی این حوزه، ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه، راه اندازی آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه و ارائه خدمت به شرکت های فعال حوزه و اداره آزمایشگاه با توجه به آیین نامه ها و مسوولیت های تعریف شده توسعه دهند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی این معاونت علمی و فناوری نیز متعهد شده است که در توسعه ساختار حاکمیتی آزمایشگاه، ارائه حمایت اقتصادی به مبلغ 10 میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه، ارائه حمایت های اقتصادی لازم به وسیله ارائه اعتبارات لازم به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از خدمات آزمایشگاه و فراهم کردن زیرساختارهای قانونی لازم برای حمایت از تمامی خدمات گیرندگان از آزمایشگاه مشارکت کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1470

به "راه اندازی آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید