رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ووشو ارزشمند بود

به گزارش تایمر سرگرمی، رئیس فدراسیون جهانی ووشو و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پیامی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید میلادی، گفت: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ساندا، ارزشمند بود.

رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ووشو ارزشمند بود

به گزارش تایمر سرگرمی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ووشو، رئیس فدراسیون دنیای ووشو و نایب رئیس کمیته بین المللی المپیک (IOC) در پیغامی ضمن تبریک فرا رسیدن سال جدید میلادی، گفت: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام دنیای ساندا، ارزشمند بود.

پیغام یو زای چینگ بدین توضیح است: همکاران و دوستان عزیز؛ سال نو مبارک از حمایت های شما در سال گذشته که موجب شد به موفقیت ها و دستاوردهای مهمی در سال 2018 برسیم، ممنون هستم.

از آنجایی که ما به سرانجام این سال فوق العاده در ووشو رسیده ایم؛ بسیار خرسندم که نگاهی داشته باشیم به رخدادهایی که موجب شد این رشته به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهد. شاید، 2018 شلوع ترین سال در تاریخ این رشته باشد که برای شروع ووشو به سه رویداد ورزشی اضافه شد. سومین دوره بازی های جوانان آفریقا به میزبانی الجزایر که با حضور 9 کشور آفریقایی برگزار گردید. بعد از آن ووشو در نخستین دوره بازی های پیشکسوتان آسیا در مالزی حضور داشت.

حضور در این دو رویداد نشان از توانمندی ووشو و محبوبیت آن در بین جوانان و پیشکسوتان در سراسر دنیا دارد.

اولین دوره رقابت های دانشجویان دنیا در ماکائو، سومین رویداد مهم برای ووشو در سال 2018 که نماینگر استعدادها شد.

برگزاری سی و پنجمین جلسه هیات رئیسه فدراسیون دنیای نیز ارزش زیادی داشت، چراکه تصمیمات مهمی در خصوص مسائل فنی و ساختاری برای برای پیشبرد اهداف توسعه ای، استانداردسازی و مدرن سازی ووشو گرفته شد.

در ادامه این پیغام آمده است: 2018 سالی بسیار ارزشمند برای ووشو با برگزاری رویدادهایی در بالاترین سطح در دنیا بود.

هفتمین دوره مسابقات جوانان دنیا در برزیل برگزار گردید که نخستین رویداد دنیای در آمریکای جنوبی بود. برپایی این رویداد بزرگ با حضور بیش از 700 ووشوکار موجب شد تا ووشو در این منطقه نیز بدرخشد و نوید موفقیت برای جوانان این رشته را بدهد.

یک موفقیت بزرگ نیز با برگزاری سومین دوره رقابت های دنیای تای چی در بلغارستان با حضور 600 ورزشکار رقم خورد.

جام دنیای ووشو به رویدادی مهم برای علاقمندان به این رشته در سراسر دنیا تبدیل شده است که نهمین دوره آن در هانگژو چین انجام شد.

حضور بهترین مبارزان دنیا که مدال آور مسابقات دنیای کازان بودند سبب شد تا مبارزاتی آتشین را ببینیم که باید به ایران بابت قهرمانی ارزشمند در این مسابقات مهم تبریک بگویم.

در سرانجام مسابقات 2018 باید به پیکارهای وینگ چون بزرگسالان دنیا در چین اشاره کنم. حضور خانواده دنیای وینگ چون برای تعامل کونگ فو، دوستی ها و فرهنگ، یک پیروزی بزرگ برای فدراسیون دنیای ووشو بود.

در سرانجام سال 2018، IWUF روز دنیای کونگ فو را در 11 آگوست جشن گرفت. این جشن با حضور هزاران هزار علاقمند در سراسر دنیا از باشگاه های ورزشی مختلف و عموم مردم برگزار گردید، نقطه عطفی بزرگ برای ووشوی دنیا بود که امیدواریم این جشن بزرگ در سال جدید میلادی نیز تکرار گردد.

معتقدم اکنون ووشو قدرتمند از همیشه است. بسیار خرسندم که از نزدیک شاهد کوشش های خانواده ووشوی دنیا برای توسعه روز افزون این ورزش در سراسر دنیا، هستم. مشتاقم تا همه شما بزرگان را در رویدادهای ووشوی سال 2019 اعم از هشتمین دوره رقابت های دنیای کونگ فو در چین و پانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی بزرگسالان ووشوی دنیا در شانگ های ملاقات کنم.

تا آن موقع برای همه شما آروزی موفقیت دارم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 107

به "رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ووشو ارزشمند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس فدراسیون جهانی ووشو: قهرمانی ایران در مسابقات آتشین جام جهانی ووشو ارزشمند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید