دو کلانشهر و 6 استان در شرایط قرمز برق

به گزارش تایمر سرگرمی، انتشار نقشه روزانه مصرف برق کشور نشان داد که هم اکنون 6 استان و دو کلانشهر در شرایط قرمز و 15 استان و 3 کلانشهر در شرایط زرد قرار دارند.

دو کلانشهر و 6 استان در شرایط قرمز برق

به گزارش ایسنا، هم اکنون استان های خراسان رضوی، سمنان، چهارمحال و بختکمک، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختکمک، ایلام و سیستان بلوچستان و کلانشهر های مشهد و اصفهان در محدوده قرمز مصرف قرار دارند.

هموطنان ساکن در مناطق یاد شده می توانند با کاهش تنها 10 درصدی مصرف برق خود، به شرایط سبز مصرف بازگشته و امکان بهره مندی همه مردم به ویژه هموطنان ساکن در مناطق جنوبی از برق را که در حال حاضر با گرمای شدیدی روبه رو هستند و نیاز به مداومی به استفاده از وسایل خنک کننده دارند، فراهم کنند.

این گزارش همچنین حاکی از آن است که در حال حاضر استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران، گیلان، آذربایجان شرقی، البرز، قم، مرکزی، همدان، خوزستان، بوشهر، فارس، کرمان و هرمزگان و کلانشهر های تبریز، اهواز و شیراز در شرایط زرد مصرف برق قرار دارند.

طبق اعلام توانیر، هموطنان ساکن در این مناطق نیز می توانند تنها با کاهش 5 درصدی مصرف برق خود، در بازگشت به شرایط سبز تاثیری فوری داشته باشند.

این گزارش حاکی از آن است که همه هموطنان با تنظیم درجه کولر های گازی روی عدد 24 و استفاده از دور کند در کولر های آبی است می توانند در کاهش مصرف برق و کمک به کاهش هزینه قبض خود تاثیربسزایی دااشته باشند.

همچنین عدم استفاده از وسایل پرمصرف مانند ماشین های لباسشویی و ظرفشویی، اتو و جاروبرقی در ساعات پیک شبکه از دیگر راه چاره های کاهش مصرف برق به شمار می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1057

به "دو کلانشهر و 6 استان در شرایط قرمز برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو کلانشهر و 6 استان در شرایط قرمز برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید