دومین مؤسسه آموزش گردشگری خوزستان در خرمشهر شروع به کار کرد

به گزارش تایمر سرگرمی، با دریافت مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مؤسسه سهند اعتماد اروند به عنوان دومین مؤسسه آموزشی مدیران فنی و راهنمایان تور استان خوزستان در خرمشهر گشایش یافت.

دومین مؤسسه آموزش گردشگری خوزستان در خرمشهر شروع به کار کرد

به گزارش تایمر سرگرمی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، در مراسمی که در محل مؤسسه سهند اعتماد اروند در خرمشهر با حضور معاون گردشگری ادارهکل میراث فرهنگی استان، مدیران اداره های میراث فرهنگی شهرستانهای آبادان و خرمشهر و همچنین مسئولان گردشگری منطقه آزاد اروند برگزار گردید، دومین آکادمی گردشگری استان به منظور آموزش مدیران فنی و راهنمایان تور گشایش و آغاز به کار کرد.

معاون گردشگری ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خوزستان در حاشیه این مراسم گفت: باتوجه به این که منطقه آزاد اروند در جهت تردد زوار اربعین، اردوهای راهیان نور و همچنین مقصد گردشگران با علایق خاصی همچون خرید، رودخانه، بومگردی و طبیعت گردی از جمله مناطق جذاب برای گردشگران محسوب می گردد و همیشه در سبد سفر هموطنان واقع شده است، برنامهریزی به منظور فراهم آوردن محلی مناسب برای گردشگران در دستور کار معاونت گردشگری استان نهاده شد.

پیمان نبهانی ادامه داد: با عنایت به دستورات اکید دکتر شریعتی استاندار خوزستان در کارگروه گردشگری استان مبنی بر رونق گردشگری در شهرهای متفاوت استان به صورت متوازن، با هماهنگی و همکاری منطقه آزاد اروند افراد و مؤسسات علاقمند و صلاحیتدار طی فراخوانی معرفی شدند و براساس معیارهای فنی، مؤسسه آموزشی مناسب انتخاب و جهت دریافت مجوز فعالیت به سازمان مرکزی معرفی و در نهایت مجوز فعالیت آموزشی موسسه سهند اعتماد اروند صادر شد.

او با بیان این که شهرستان های آبادان و خرمشهر از دیرباز پذیرای گردشگر بودهاند و در اینخصوص پیشینه مناسبی دارند اضافه کرد: قطعاً راهاندازی مؤسسات باهدف آموزش گردشگری و در راستای ارائه خدمات بهینه مناسب و هدفمند به گردشگران، در رونق مالی و اجتماعی در این حوزه اثرگذار خواهد بود.

پیش از این مؤسسه آموزش گردشگری هوجستان در اهواز به عنوان تنها مؤسسه آموزشی دارای مجوز در حوزه گردشگری در استان خوزستان فعالیت می کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 26 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 258

به "دومین مؤسسه آموزش گردشگری خوزستان در خرمشهر شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین مؤسسه آموزش گردشگری خوزستان در خرمشهر شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید