درخواست گزینه نظامی برای وادار کردن ائتلاف سعودی به آزادکردن کشتی های سوخت یمن

به گزارش تایمر سرگرمی، مقامات حوزه نفت یمن با خاتمه یافتن ذخیره سوخت تاسیسات حیاتی یمن، از ارتش و کمیته های مردمی خواستند گزینه های بازدارنده برای وادار کردن ائتلاف سعودی به آزاد کردن کشتی های توقیفی حامل سوخت را به کار گیرند.

درخواست گزینه نظامی برای وادار کردن ائتلاف سعودی به آزادکردن کشتی های سوخت یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مدیر کل اجرایی شرکت نفت یمن تاکید کرد که با تمام شدن ذخیر سوخت یمن این کشور ساعات فاجعه باری را پیش رو دارد.

عمار الاضرعی در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: ائتلاف سعودی کشتی های حامل نفت را توقیف کرده است در حالی که یک هزار کودک در بیمارستان ها به دلیل قطعی سوخت در معرض مرگ هستند.

شرکت نفت یمن هم امروز پس از نماز جمعه در برابر ساختمان سازمان ملل در صنعاء یک تجمع اعتراضی برگزار کرد.

احمد دارس وزیر نفت یمن در این تجمع گفت: ذخیره سوخت دیزل به پایان رسیده و زندگی مردم با این اتفاق مختل می شود، هیچ کسی به داد ما نمی رسد. سازمان ملل و دنیا هم صدای ما را نمی شنوند.

او افزود: ما چیزی را گدایی نمی کنیم، اما از سازمان ملل می خواهیم به تکلیف انسانی خود در قبال بیش از 26 میلیون شهروند یمنی عمل کند.

در بیانیه ای که در پایان این تجمع قرائت شد آمده است که شرکت نفت یمن فرماندهی و نیروهای مسلح را به اتخاذ گزینه های بازدارنده ای دعوت می کند که ائتلاف سعودی را وادار به وارد کردن کشتی های نفتی به ساحل یمن کند تا جان یمنی ها نجات یابد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1114

به "درخواست گزینه نظامی برای وادار کردن ائتلاف سعودی به آزادکردن کشتی های سوخت یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست گزینه نظامی برای وادار کردن ائتلاف سعودی به آزادکردن کشتی های سوخت یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید