خسارات پرداختی به زائران اربعین اعلام شد

به گزارش تایمر سرگرمی، سرپرست شرکت سهامی بیمه ایران با بیان این که این شرکت به بازماندگان زائران فوت شده به طور عادی 40 میلیون تومان غرامت فوت می پردازد، اضافه نمود: بر اساس قرارداد منعقد شده، بازماندگان افراد فوت شده بر اثر حادثه نیز تا 240 میلیون تومان غرامت فوت و هزینه های درمانی و انتقال پیکر دریافت خواهند کرد.

خسارات پرداختی به زائران اربعین اعلام شد

محمد رضایی در گفت وگو با تایمر سرگرمی با بیان این که این شرکت تاکنون به حدود 1300 زائر ایرانی در عراق در حوزه بیمه های عمر و درمان خدمات رسانی نموده است، اضافه نمود: متاسفانه تعدادی از هموطنان مان در ایام اربعین در عراق جان خود را از دست دادند که شامل حدود 70 فوت عادی و حدود 50 نفر فوت بر اثر حادثه بوده است.

وی با اشاره به این که 159 نفر مصدوم ایرانی در عراق نیز برای ادامه درمان به کشورمان منتقل شده اند گفت: به حدود 1000 نفر نیز در عراق خدمات درمانی بستری و سرپایی پاراکلینیکی ارائه شده است که پرداخت همه هزینه های آنها طبق قرارداد بر عهده بیمه ایران بوده است.

سرپرست بیمه ایران درباره آمار خدمات درمانی این شرکت در نقاط مرزی داخل ایران نیز گفت: در محدوده داخل مرز ایران تا مرز عراق که زائران دارای پوشش بیمه ایران بوده اند، در استانهای ایلام، خوزستان، کرمانشاه، همدان و لرستان به حدود 5000 نفر تاکنون خدمات رسانی شده که حدود 4100 مورد مراجعه درمانی سرپایی و بستری بوده است.

وی با اشاره به اینکه برای 77 مورد فوتی در داخل کشور نیز پرونده تشکیل شده است، اضافه نمود: تا امروز نیز بیش از 800 پرونده خسارت خودرو اعم از شخص ثالث و بیمه بدنه در نقاط مرزی توسط تیم های خسارت سیار و شعب کشیک بیمه ایران تشکیل شده است.

به گفته رضایی، بر اساس قرارداد، بیمه ایران علاوه بر پرداخت هزینه های بستری زائران دارای پوشش بیمه اربعین در بیمارستان های استان های مرزی یا عراق، هزینه های انتقال زائران بیماری که به شهرهای محل اعزام خود منتقل می شوند را نیز پرداخت خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 آذر 1398 بروزرسانی: 13 آذر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 475

به "خسارات پرداختی به زائران اربعین اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خسارات پرداختی به زائران اربعین اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید