روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

به گزارش تایمر سرگرمی، روستای اولسبلنگاه

می خواهیم یک بار دیگر به دل یکی از بی شمارترین طبیعت های ایران برویم، بار دیگر خبرنگاران بار سفرش را بسته و راهی یکی از رویایی ترین طبیعت های ایران در شمال کشور است، جایی به نام روستای اولسبلنگاه در ماسال که تجسمی از بهشت روی زمین است و به رویایی می ماند که به واقعیت تبدیل شده است:

روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟

روستای اولسبلنگاه کجاست؟

اولسبلنگاه نام روستایی بهشتی در استان گیلان و در شهر ماسال و جایی ییلاقی با طبیعت دلفریب و چشم نواز است که منظره سرسبز آن در کنار خانه های چوبی، مردمانی که سنت های قدیمی شان را هنوز هم باور دارند و حفظ نموده اند و اسب های وحشی اش، هر لحظه قلب انسان را به بیرون می کشد. اولسبلنگاه در زبان تالشی به معنای درخت ممرز روی ارتفاع است.

جاده ای که به سمت روستای اولسبلنگاه می رود، مملو از درختان در هم پیچ و تاب خورده بلندی است که شما را به داستان ها و رویاها می برد، راستا سبزی که زمان را از یادتان می برد و شما را غرق در خود می نماید.

در اولسبلنگاه چه ببینیم؟

طبیعت وحشی و عجیب این روستا به میزان ای ورای تصور است که هر چقدر هم که توصیف گردد، تا خودتان از نزدیک نبینید نمی توانید به درک درستی از این همه زیبایی برسید. زندگی روستایی هم در این روستا جلوه ای باور نکردنی دارد، تا به حال چند بار شده که صبح ها با صدای حیوانات و پرندگان از خواب بیدار شوید، از پنجره خانه به بیرون نگاه کنید و صبحتان را با تماشا مرتع های وسیع سبز، کلبه های چوبی و گرم شدن در کنار آتش آغاز کنید؟ به احتمال زیاد آغاز روز به این سبک را فقط در فیلم ها دیده اید، اما روستای اولسبلنگاه جایی است که همه این ها به حقیقت می پیوندد. حس بودن در کنار مردمان روستا و خوردن غذاهای محلی، خوردن آب از چشمه سارها و پیاده روی در راستاهای گیرا، از آن دست تجربه های نابی است که در این منطقه می توانید داشته باشید.

از آنجا که اولسبلنگاه در ارتفاع 1489 متری از سطح دریا واقع شده است، می توانید در حالیکه در جایی از آن ایستاده اید، دریا را در زیر پایتان داشته باشید، تصویر شگفت انگیزی که ورای تصور است. پیشنهاد می کنیم تحت هیچ شرایطی، دوربین عکاسی تان را از قلم نیاندازید چرا که چشم میزانایی که از این روستا می توانید داشته باشید، منظرهی از مراتع پر شیب و کم پیچ در کنار خانه هایی که در مه غوطه ورند، کلبه های چوبی در کنار درختان در هم تنیده… ممطئن باشید بی ذوق ترین افراد را هم سر ذوق می آورد و عکاس می نماید!

همانطور که گفته شد، روستای اولسبلنگاه اسب های زیادی دارد که بسیاری از آنها وحشی اند و در دشت ها می دوند و البته که بسیاری از آن ها هم اهلی اند و هم به عنوان مرکب روستاییان و هم به عنوان روشی برای کسب عایدی روستاییان مورد استفاده هستند، می توانید با پرداخت هزینه کمی در این روستا اسب سواری کنید، به ارتفاعات بروید و نوع متفاوتی از دوچرخه سواری را تجربه کنید…

آب و هوای روستای اولسبلنگاه و برترین زمان سفر

از آن جا که این روستا در شمال کشور و در استان گیلان واقع شده است، آب و هوایی معتدل با شب ها و صبح هایی سرد دارد. گرچه این روستا در همه فصل ها زیباست اما به علت شرایط آب و هوایی پیشنهاد می کنیم در فصل تابستان به آن بروید.

چطور به این روستا برویم؟

برای رسیدن به روستای اولسبلنگاه باید ابتدا خودتان را به استان گیلان و بعد شهرماسال برسانید بعد از آن، جاده گیلوان را در پیش بگیرید و راحت به این ییلاق حیرت آور می رسید.

منبع: الی گشت
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2014

به "روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستای اولسبلنگاه کجاست؟ چگونه به آنجا برویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید