حاشیه دست بردار المهدی نیست!

به گزارش تایمر سرگرمی، دبیر سندیکای آلومینیوم از ممانعت کارخانه المهدی از بازدید از این کارخانه و خروج اجناس بعد از اعلام واگذاری آن اطلاع داد.

حاشیه دست بردار المهدی نیست!

به گزارش خبرنگاران، در سال های اخیر موضوع واگذاری شرکت آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی و عرضه محصولات این کارخانه در بورس بارها محل اختلاف بوده است. هفته گذشته با انتشار فراخوان سازمان خصوصی سازی مبنی بر واگذاری دو شرکت المهدی و هرمزال به دلیل نپرداختن اقساط توسط خریداران، بار دیگر نام المهدی را به صدر خبرها آورد.

پیش تر نماینده مردم بندرعباس در مجلس نیز مدعی شده بود که دو شرکت آلومینیوم المهدی و هرمزال پیش از فسخ فروخته شده و برگزاری شتاب زده مزایده های نوبت اول، دوم و سوم فقط برای سرپوش گذاشتن به این معامله پنهانی و انجام تشریفات به ظاهر قانونی است.

احمد مرادی همچنین طی نامه ای به وزیر امور اقتصادی و دارایی، سازمان خصوصی سازی و دستگاه های نظارتی از علت فسخ بی سروصدای قرارداد آلومینیوم المهدی و هرمزال، برگزاری شتابزده مزایده فروش مجدد این دو شرکت و اوضاع بحرانی صنایع آلومینیوم سازی هرمزگان انتقاد نموده است.

در این باره آریا صادق نیت حقیقی - دبیر سندیکای آلومینیوم - ضمن اظهار بی اطلاعی از وضعیت واگذاری مجدد شرکت آلومینیوم المهدی، از ممانعت از بازدید نمایندگان سندیکای آلومینیوم از شرکت المهدی اطلاع داد.

وی ادامه داد: روز دوشنبه برای کسب اطلاع از وضعیت واگذاری کارخانه المهدی و با هماهنگی سازمان خصوصی سازی به این شرکت مراجعه کردیم و نماینده سازمان خصوصی سازی نیز پذیرای ما بود، اما به دستور مالکیت فعلی المهدی از بازدید ما از این محل جلوگیری شد.

حقیقی با بیان اینکه واگذاری مجدد این شرکت در حالیکه هنوز وضعیت مالی آن در ارتباط با سازمان خصوصی سازی، دولت، و طلبکاران داخلی و بین المللی درست نیست، اظهار کرد: واگذاری این دو کارخانه نیازمند برنامه ریزی و کنکاش است تا با آنالیز درست اسناد و مدارک قیمت مناسب آن معین گردد.

به گفته دبیر سندیکای آلومینیوم، واگذاری این کارخانه در کوتاه مدت نشان می دهد که یک واگذاری نامناسب دیگر در راه است یا خبر واگذاری مجدد تنها نمایشی برای کسب امتیازات بیشتر از سوی مالک فعلی کارخانه است.

وی اضافه کرد: اگر مالک فعلی کارخانه المهدی قصد داشت این مجتمع را پس بدهد، به جای ممانعت از بازدید افراد، کوشش می کرد مراجعه نمایندگانی جذب کند که برای خرید این کارخه رقابت نمایند.

حقیقی با اشاره به اینکه شرکت المهدی وضعیت مطلوبی ندارد، توضیح داد: در حال حاضر از بیش از 400 دیگ در این کارخانه حدود 108 دیگ فعال است.

دبیر سندیکای آلومینیوم همچنین با بیان اینکه اساس مدیریت فعلی این کارخانه بر فراوری نیست، گفت: بعد از واگذاری کارخانه المهدی، مواد اولیه، قطعات یدکی و محصولات انبارها فروخته شد و با درآمد حاصل از آن دارایی های دیگری خریداری شد.

وی از تخلیه انبارهای المهدی بعد از صحبت از احتمال بازپس گیری کارخانه اطلاع داد و توضیح داد: اگر این کارخانه در شرف بازپس گیری باشد، انبارهای آن باید در کنترل خصوصی سازی باشد و محصولی از این مجتمع خارج نگردد.

حقیقی همچنین با بیان اینکه در واگذاری قبلی اهلیت خریدار در نظر گرفته نشده بود، اظهار کرد: شرکت آلومینیوم المهدی برخلاف قوانین هیچ وقت محصولات خود را در بورس کالا عرضه ننموده است.

دبیر سندیکای آلومینیوم در انتها اظهار امیدواری کرد که با نظارت مسئولان از تکرار این وقایع جلوگیری گردد و آرامش به بازار آلومینیوم بازگردانده گردد.

شرکت آلومینیوم المهدی در تیر ماه 1369 با هدف فراوری سالیانه 330 هزار تن شمش آلومینیوم (در 3 فاز) و در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در 18 کیلومتری غرب شهر بندرعباس تاسیس شد و در سال 1393 با برگزاری مزایده از سوی سازمان خصوصی سازی به شرکت فروآلیاژ گنو واگذار شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 مهر 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 102

به "حاشیه دست بردار المهدی نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حاشیه دست بردار المهدی نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید