ترانه های قدیمی را بازسازی می کنیم تا از تاریخ محو نشوند

به گزارش تایمر سرگرمی، تهیه کننده برنامه عندلیب می گوید گروه موسیقی این برنامه آثار موسیقایی گذشته را که به دلایل مختلف قابلیت پخش ندارند، بازسازی و مجددا ضبط می نماید اما اکنون کرونا فعالیت این گروه را مختل نموده است.

ترانه های قدیمی را بازسازی می کنیم تا از تاریخ محو نشوند

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

سعید مبشری ـ تهیه نماینده برنامه رادیوییعندلیب ـ با یادآوری اینکه پخش این برنامه از حدود چهار سال پیش شروع شده است، درباره محتوای آن به خبرنگاران گفت: ما در این برنامه درباره مباحث دنباله دار موسیقی اصیل ایرانی و پیوندی که با مخاطبش داشته و دارد، صحبت می کنیم؛ از وقتی که توانسته اند موسیقی ایرانی را روی صفحه های گرام ضبط نمایند تا امروز که این آثار در دسترس ما قرار دارند، در برنامه آنالیز می شوند. تمرکز برنامه روی موسیقی سنتی است اما موسیقی فیلم و برداشت هایی که موسیقی پاپ از روی موسیقی سنتی داشته هم در بخش های مختلف برنامه پوشش داده می گردد.

مبشری اضافه نمود: در دوره ای در تاریخ موسیقایی خود، آثاری را داشتیم که با برداشت از موسیقی سنتی، موسیقی هایی با عنوان پاپ سنتی یا موسیقی مردمی و اجتماعی ساخته می شد که نمونه اش آثار بدیع زاده است. ما روی این موضوع تمرکز کردیم که چطور اساتید موسیقی سنتی این پیوند را با موضوعات اجتماعی داشته اند و الان چه کار باید انجام دهیم که این پیوند دوباره برقرار گردد و به همین دلیل از کسانی که در این زمینه کاری انجام داده اند دعوت کردیم تا در برنامه عندلیب حضور پیدا نمایند.

این تهیه نماینده مطرح کرد که برنامه عندلیب یک گروه موسیقی دارد و آثاری را نیز فراوری می نماید؛ او در این خصوص اضافه نمود: می خواهیم بگوییم امکان پذیر است که موسیقی سنتی به عرصه اجتماع و اتفاقات روزمره بیاید و این امکان وجود دارد که ما برای اتفاقاتی که دغدغه روزمان است، موسیقی خوب بشنویم. همچنین خیلی از موسیقی هایی که می خواستیم استفاده کنیم بنا به دلایلی مثل کیفیت پایین نسخه موجود قابل استفاده نبوده و برای همین با گروه موسیقی برنامه عندلیب این آثار را بازسازی نموده و موسیقی را از اول ضبط می کنیم؛ فقط به خاطر اینکه این موسیقی ها از تاریخچه موسیقی و ذهن مردم پاک نگردد.

تهیه نماینده برنامه عندلیب درباره نحوه تعامل با مخاطب های این برنامه رادیویی مطرح کرد: در فضای مجازی و سایت رادیو ایران و سامانه پیامکی مان با مخاطب ارتباط داریم. برنامه ها در چند صفحه تخصصی موسیقی هم بارگذاری می گردد. دو مدل مخاطب داریم؛ بخشی از مستمعین ما مخاطبان حرفه ای و نیمه حرفه ای موسیقی هستند و گروهی دیگر مخاطب عام هستند که نظر هر دو گروه موثر است. نظرات مخاطبان را آنالیز می کنیم و در انتخاب موضوع برنامه پیشنهادهای هر دو گروه مخاطبمان را در نظر می گیریم.

این برنامه ساز در پاسخ به این سوال که برنامه موسیقایی عندلیب چقدر مشمول محدودیت ها و خط قرمزهای سازمان صداوسیما می گردد؟ اظهار کرد: آقای حیدری، گوینده برنامه بیش از 40 سال است که گوینده سازمان هستند و علاوه بر این موسیقیدان و خواننده هم هستند و من هم حدود 15 سال است در سازمان کار می کنم؛ ما از پیش آگاهی ذهنی از خط قرمزهای سازمان داشتیم. برای همین خیلی درگیر این قضیه نمی شدیم که مجبور به تغییر محتوا باشیم؛ حتی شاید برنامه ما به خاطر پیشینه ای که داشته و بازخوردهای مثبتی که مسوولان شنیده اند، یک مقدار از چهار چوب های سازمان بازتر عمل می نماید.

این تهیه نماینده در انتها درباره تاثیر کرونا در فراوری برنامه عندلیب گفت: کرونا باعث شده جمع شدن گروه موسیقی مان در یک فضا و قرار دریافت چندین نوازنده و خواننده در کنار هم کار سختی باشد و مجبوریم جدا جدا ضبط کنیم به جز این تاثیر زیادی نداشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1351

به "ترانه های قدیمی را بازسازی می کنیم تا از تاریخ محو نشوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترانه های قدیمی را بازسازی می کنیم تا از تاریخ محو نشوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید