تجاوز برج های تجاری به حریم بصری میدان 8 گنبد حسن آباد

به گزارش تایمر سرگرمی، ساخت سه مجتمع تجاری شمالی و جنوبی در دو سمت میدان تاریخی حسن آباد، این میدان 8 گنبدی را از نظر حریم بصری تحت شعاع قرار می دهد؛ پروژه هایی که یکی از آنها به سرعت در حال اجرا است.

تجاوز برج های تجاری به حریم بصری میدان 8 گنبد حسن آباد

جهت دریافت مشاوره خدمات طرح روی جلد کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

در فاصله بسیار کمی از میدان حسن آباد تهران و در ضلع شمال شرقی، 5 طبقه از یک ساختمان دیوار چین شده که اداره کل میراث فرهنگی استان تهران مدعی است به دلیل رعایت نکردن ضوابط پلکانی و حریم ثبتی میدان، ساخت و ساز آن را متوقف نموده است. قرار بود این ساختمان ارتفاع 7.5 تا ده متر به صورت پلکانی داشته باشد، اما آن را رعایت نکرد. تاور عظیم این ساختمان چند سالی است که باقی مانده است. اما بازهم در همان محدوده میدان، اسکلت 5 طبقه ای قرار بود در کوچه ای کم عرض به مجتمع تجاری تبدیل گردد آن هم بدون احتساب پارکینگ و طبقه همکف! اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نیز در جریان این ساخت و ساز واقع شده است به نحوی که از شهرداری منطقه 12 درخواست توقف ساخت و ساز را نموده بود اما مالک این ساختمان بدون توجه به هشدارها همچنان به ساخت و ساز ادامه می دهد به نحوی که سقف طبقه سوم آن را نیز تکمیل نموده است. از سوی دیگر پشت ضلع جنوبی میدان حسن آباد نیز قرار است یک مجتمع تجاری چهار طبقه ساخته گردد این ساختمان هم حریم بصری میدان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. سرمایه گذار این ساختمان چندین پلاک را در پشت جداره میدان، خریداری و تخریب نموده است تا مجتمع تجاری تازه ساختش به میدان حسن آباد متصل گردد. اداره کل میراث فرهنگی استان مدعی است که نخستین مجوز داده شده به این ساختمان متعلق به دوره های قبل بوده است. از سوی دیگر برای آن ضوابط پلکانی در نظر گرفته اند در صورتی که پیش از این ضوابط پلکانی برای ساختمان ضلع شمال شرقی نیز وجود داشت اما مالک به آن توجهی نکرد. اکنون با وجود اینکه سرمایه گذار ساختمان پشت ضلع جنوبی دیگر حق فعالیت ندارد اما گویا اسکلت 5 طبقه شمال شرقی بی توجه به همه این اقدمات میخواهد تا با بی توجهی به حریم منظری آثار تاریخی قد کشیده و شاید با تکمیل این ساختمان، راه را برای اتمام ساختمانهای دیگر و بالارفتن قد آنها هموار کند. منبع: خبرگزاری مهر

منبع: کجارو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 719

به "تجاوز برج های تجاری به حریم بصری میدان 8 گنبد حسن آباد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجاوز برج های تجاری به حریم بصری میدان 8 گنبد حسن آباد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید