برنی سندرز: حزب جمهوریخواه باید تصمیم اساسی بگیرد

به گزارش تایمر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت آمریکا امروز دوشنبه با انتشار پیامی توییتری از آن دسته از جمهوریخواهانی که از دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین کشورش پس از حادثه حمله به کنگره در روز 6 ژانویه امسال میلادی حمایت کردند، به شدت انتقاد کرد.

برنی سندرز: حزب جمهوریخواه باید تصمیم اساسی بگیرد

سناتور ایالت ورمونت آمریکا با نزدیک شدن به موعد دومین استیضاح ترامپ در این ارتباط نوشت: حزب جمهوریخواه باید تصمیم اساسی بگیرد. آیا این یک حزب محافظه کار خواهد بود که در یک جامعه دموکراتیک فعالیت می نماید؟ یا این یک حزب استبدادی است که بر اساس دروغ عظیم، تئوری های توطئه و خشونت بنا شده باشد؟ نمی تواند هر دو باشد.

این در حالیست که روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست پیشتر اعلام نموده بود که مقامات فدرال آمریکا 2 زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در 6 ژانویه 2021 بازداشت کردند.

به گزارش روزنامه آمریکایی واشنگتن پست، یکی از این افراد قصد داشت در جریان یورش 6 ژانویه به نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شلیک کند.

گزارش این روزنامه آمریکایی در این خصوص حاکیست: در روز 12 ژانویه، اف بی آی ویدئویی از دون بانکرافت و دیانا سانتوس اسمیت در حال تَرک ساختمان کنگره پیدا کرد. پس از این ویدئو، مأموران پلیس توانستند این زنان را شناسایی و بازداشت نمایند.

بنابر گزارش اف بی آی، بانکرافت در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال نموده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم، اما او را پیدا نکردیم.

لازم به ذکر است که قرار است جلسه محاکمه ترامپ به اتهام تشویق به حمله به کنگره این کشور در ششم ژانویه امسال میلادی (17 دی ماه) در روز 8 ماه فوریه (20 بهمن ماه) در مجلس سنا برگزار گردد.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح می گردد.

او پیشتر در پرونده موسوم به اوکراین گیت به سوءاستفاده از قدرت برای اعمال فشار بر رئیس جمهور یک کشور خارجی با هدف سندسازی علیه جو بایدن متهم شده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1443

به "برنی سندرز: حزب جمهوریخواه باید تصمیم اساسی بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنی سندرز: حزب جمهوریخواه باید تصمیم اساسی بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید