با وسایل ساده، میزی مدرن بسازید

به گزارش تایمر سرگرمی، ساختن این میز زیبا آنقدر ساده است که باورتان نمی شود! و آنقدر شیک و چشم گیر است که شگفت زده تان می کند! همین الان شروع کنید!

با وسایل ساده، میزی مدرن بسازید

این میز برای قرار گرفتن در گوشه و کنار خانه عالی است و زندگی تازه ای به 2 قلم از وسایل خانگی دور ریختنی تان خواهد داد؛ یک سبد لباس سیمی و یک تخته سبزی خورد کنی یا گوشت بری قدیمی! و در آخر هم چه میز عالی خواهد شد. حتما نمونه این میز را در مغازه های مبلمان و وسایل خانگی دیده اید که قیمیت بالایی هم داشته، اما با این وسایل ساده می توانید خودتان یکی از آنها را بسازید! به جای سبد لباس از سطل آشغال هم می توانید استفاده کنید. البته به جای سبد و تخته خرد کن (برش)، از هر چیز دیگری که به این دو شبیه باشد هم می توانید استفاده کنید. مثلا به جای تخته خرد کن خودتان یک تکه چوب را به صورت گرد یا هر شکل دیگری که می خواهید ببرید و یا اگر سبد سیمی در خانه ندارید، می توانید آن را از فروشگاه های لوازم خانگی تهیه کنید. خب مقدمه چینی بس است، دست به کار شویم!

به چه وسایلی نیاز داریم؟

- سبد سیمی فلزی یا سطل سیمی

- تخته چوبی گرد یا به هر شکل دیگری

- انبر دست، سیم چین یا اره

- سمباده (دستی یا الکتریک)

- پارچه کتانی

- اسپری جلا دهنده

- دریل

- بست فلزی

- پیچ

شروع کنیم!

مرحله اول

اگر سبدی که تهیه کرده اید دارای دسته، پایه و یا چرخ است، آنها را به وسیله انبر دست یا سیم چین جدا کنید و یا اگر به کار جوش خورده اند، به کمک اره ببریدشان. معمولا سبدهای سیمی حداقل یکی از این اضافات را دارند اما اگر از سطل آشغال های سیمی استفاده کرده باشید، احتمالا با این مشکل روبرو نخواهید بود. سبدی که من انتخاب کرده بودم دسته داشت که آن را به راحتی جدا کردم!

مرحله دوم

تخته خرد کن یا تخته ساده ای که انتخاب کرده اید را به وسیله سمباده دستی یا سمباده الکتریک خوب سمباده بکشید تا هر گونه خط و خش و ناهمواری چوب را صاف کنید. چون من می خواستم تخته ام ظاهر طبیعی تری داشته باشد، همه خراش های ریز آن را نگرفتم. اگر شما در پی سطحی صاف و صیغلی هستید، بهتر است از سمباده برقی استفاده کنید و سطح کار را به خوبی صاف کنید. می توانید لبه ها را هم اندکی سمباده بکشید تا ظاهر بهتری بگیرند.

بعد از اتمام کار به وسیله پارچه ای کتانی تمام گرد و خاک های تخته را پاک کنید.

مرحله سوم

تخته خرد کنی که من از آن استفاده کردم، دارای نقش و نگار لایه بندی چوب بر روی سطحش بود و من می خواستم این نقوش، خود را به خوبی نشان دهند. پس برای برجسته تر کردن طرح طبیعی آن، از اسپری جلا دهنده استفاده کردم. اگر می خواهید از این اسپری استفاده کنید، حتما به بیرون از خانه بروید و کار را در آنجا انجام دهید. اگر تخته چوبی شما، تخته ساده ای است، باز هم از اسپری جلا برای براق کردن سطح کار استفاده کنید. من برای رسیدن به براقیت دلخواهم، تخته را 3 نوبت اسپری پاشی کردم.

مرحله چهارم

تخته را برعکس روی سطحی که می خواهید روی آن کار کنید قرار دهید و سبد فلزی را هم مانند شکل رویش بگذارید. چند بست فلزی را مانند شکل روی میله های سبد و تخته قرار دهید. و به وسیله دریل چند پیچ را در سوراخ بست ها ببندید تا سبد به تخته متصل شود. همانطور که می بینید پیدا کردن بست هایی هم مقدار با قطر سیم های سبد بسیار مهم است، چون در غیر این صورت تخته روی پایه لق میزند و تکان می خورد.

مرحله پنجم

سبد را برعکس کنید و … تمام! میزتان آماده است!

با انجام این چند مرحله ساده و سریع، میزی زیبا برای هر گوشه ای از خانه بسازید و از صرف چای عصرگاهی بر رویش لذت ببرید!

منبع: فوت و فن / homesteady.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 2091

به "با وسایل ساده، میزی مدرن بسازید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با وسایل ساده، میزی مدرن بسازید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید