اوسلتامی ویر برای درمان آنفلوآنزا کمبود ندارد

به گزارش تایمر سرگرمی، معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی سراسر کشور، بر گسترش سطح پوشش مراکز درمانی به داروی اوسلتامی ویر، تاکید کرد.

اوسلتامی ویر برای درمان آنفلوآنزا کمبود ندارد

به گزارش تایمر سرگرمی، و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در متن نامه دکتر علیرضا رییسی خطاب به معاونان بهداشتی دانشگاه ها و دانشکده های پزشکی آمده است: احتراما به استحضار می رساند، تعدادی از بیمارستان های خصوصی سراسر کشور هم اکنون پذیرای بیماران مبتلا به انفلوانزا هستند و دسترسی آنها به اوسلتامی ویر محدود است. از جنابعالی خواهشمندم به همکاران دستور فرمایید، ضمن تماس روزانه با کلیه بیمارستان ها اعم از خصوصی و دولتی که بیمار مشکوک یا مبتلا به انفلوانزا را بستری می نمایند، دارو در اختیار آنها قرار گرفته و هیچ نوع کمبودی در روزهای آینده رخ ندهد.

بدیهی است، همراه با دارو لازم است پروتکل درمان که از قبل خدمت جنابعالی ارسال شد نیز در اختیار ایشان قرار گیرد تا بیماران دقیقا مطابق پروتکل تحت درمان قرار گیرند.

اطمینان داشته باشید، در حال حاضر هیچ نوع کمبودی در رابطه با داروی اوسلتامی ویر در سراسر کشور وجود ندارد و لازم است این موضوع مورد ملاحظه جدی قرار گیرد.

تماس روزانه و ارتباط تنگاتنگ با معاونین محترم درمان ضروری بوده و لازم است این موضوع کاملا مورد ملاحظه قرار گیرد. ضمناً اطلاعات هفتگی انفلوانزا در سطح کشوری روزهای یکشنبه هرهفته به اطلاع جنابعالی خواهد رسید.

تلاش نمایید، اطلاع رسانی را به حداکثر لازم در سطح شهرستان ها گسترش دهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 26 دی 1398 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 563

به "اوسلتامی ویر برای درمان آنفلوآنزا کمبود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوسلتامی ویر برای درمان آنفلوآنزا کمبود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید