انتقاد تند روسیه از کشورهای غربی

به گزارش تایمر سرگرمی، خبرنگاران : وزیر امور خارجه روسیه گفت:غرب همه اصول دموکراسی را زیر پا گذاشته است.

انتقاد تند روسیه از کشورهای غربی

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه امروز جمعه شرح داد کشورهای غربی با زیر پا گذاشتن اصول دموکراسی به دنبال تحمیل تمامیت خواهی به کشورهای دیگر در مسائل جهانی هستند.

ایتارتاس گزارش داد، لاوروف که جمعه در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد حضور داشت گفت کشورهای غربی به منظور تحمیل مواضع خود به دیگران، در حال تحمیل تمامیت خواهی به روابط میان کشورها هستند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه اظهار داشت: سیاستمداران غربی بی پرده می گویند که هدف کلیدی سیاست جهانی مقابله با تلاش های روسیه و چین جهت تغییر دادن نظم قانون محور است.

وی اضافه نمود: چنین اظهاراتی بعد از نشست وزیران خارجه گروه هفت در لندن مطرح شده است. این چیزی غیر از دوگانه گویی نیست. غرب دیگر اهمیتی برای قوانین بین المللی قائل نیست و اکنون اصرار دارد که همه از قوانین آنها و نظم برآمده از این قوانین اطاعت کنند.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه اظهاراتش، این اقدامات کشورهای غربی را غیرقابل قبول خواند و آن را در راستای تلاش برای تحمیل تمامیت خواهی به مسائل کشورهای جهان توصیف کرد.

لاوروف گفت: ما فکر می کنیم چنین اقداماتی که با هدف تحمیل تمامیت خواهی به مسائل جهانی انجام می شوند غیرقابل قبولند اما این روش ها به طور گسترده توسط همکاران غربی ما- اول از همه ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سایر متحدانشان- مورد استفاده قرار می گیرند. آنها همه اصول دموکراسی و چندجانبه گرایی را زیر پا گذاشته و اصرار می کنند همه چیز به روش مد نظرشان انجام شود و دیگران را به تنبیه تهدید می کنند.

وزیر امور خارجه روسیه هدف از تحریم های یکجانبه کشورهای غربی را تنبیه کشورهای ناهمسو [با کشورهای غربی] یا حذف کشورهای رقیب عنوان کرده و تأکید کرد کشورهای غربی علی رغم مخالفت دبیر کل سازمان ملل، تنها این تحریم ها را تشدید کرده اند.

لاوروف همچنین اظهار داشت این تحریم ها در تلاش برخی از کشورهای برای مقابله با بیماری همه گیر جهانی کووید-19 اخلال ایجاد کرده است.

وزیر امور خارجه روسیه شرح داد کشورهای غربی درخواست های رسیه برای رایزنی درباره شرایط دموکراسی در عرصه بین المللی را نادیده گرفته اند.

وی گفت: هنگام رایزنی با همتایان غربی مان، به محض اینکه پیشنهاد می دهیم علاوه بر بررسی شرایط دموکراسی در برخی کشورها درباره شرایط آن در عرصه بین الملل هم گفت وگو کنیم آنها علاقه شان به بحث در این باره را از دست می دهند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که کشورهای غربی گفت وگو در تریبون های جهانی را رد کرده و در تلاشند مسائل جهانی را در گروه های کوچک حل و فصل کنند.

او گفت: تلاش هایی برای دور زدن سازمان ملل و تقویت طرح های دیگر که داعیه رهبری جهان را دارند، مثل ایده آلمان و فرانسه با موضوع ائتلاف برای چندجانبه گرایی در جریان است.

در ماههای اخیر روابط روسیه با اتحادیه اروپا و آمریکا دچار تنش های جدی شده است. اتحادیه اروپا در یکی از جدیدترین اقدامات خود، تحریم هایی را علیه 31 فرد و نهاد در چین، روسیه و میانمار به بهانه نقض حقوق بشر تحمیل کرد که از آن میان 11 فرد و و 4 نهاد مربوط به روسیه می شدند که در لیست تحریم ها قرار گرفتند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1681

به "انتقاد تند روسیه از کشورهای غربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند روسیه از کشورهای غربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید