افغانستان، طرح اجتناب از جنگ طالبان ماه ها از طریق عبدالله خوانده نشده بود

به گزارش تایمر سرگرمی، سرپرست هیئت طالبان در سفر به مسکو گفت که طرح 90 روزه طالبان که برای اجتناب از جنگ افغانستان پیشنهاد شده بود، ماهها از سوی عبدالله عبدالله خوانده نشده بود.

افغانستان، طرح اجتناب از جنگ طالبان ماه ها از طریق عبدالله خوانده نشده بود

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شهاب الدین دلاور سرپرست هیئت طالبان در سفر به مسکو در نشست خبری گفت که طرح 90 روزه طالبان که برای اجتناب از جنگ ارائه شده بود ماهها از سوی عبدالله خوانده نشده بود.

وی گفت که این طرح را ماهها قبل به زلمی خلیلزاد کننده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان داده بود تا به طرف های افغان ارائه دهد.

این عضو ارشد طالبان اظهارداشت که هنگامی که دکتر عبدالله را دیدم و پرسیدم، طرح ما برای شما رسید؟ او گفت که طرح را دریافت کرده ولی هنوز نخوانده است.

به گزارش اسپوتنیک، در این طرح آمده بود که 90 روز از درگیری ها دو طرف اجتناب کنند به این صورت که به مراکز ولایت ها و شهرستان ها حمله نشود و در منطقه ها پرازدحام هم عملیات نظامی انجام نشود همچنین درباره نظام آینده با طرف مقابل گفت وگو شود.

دلاور درباره اهداف این گروه در افغانستان هم شرح داد: طی 20 سال گذشته بر دو هفته عمده در این کشور تمرکز شده است؛ یکی خاتمه اشغال و دیگری برپایی نظام اسلامی که به آن هم نزدیک هستیم.

وی با انتقاد از عملی نشدن توافقنامه دوحه با آمریکا هم گفت که زندانیان طالبان آزاد نشده اند، فهرست سیاه سران طالبان همچنان وجود دارد در حالی که این گروه به تمام موارد توافقنامه هم پایبند بوده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: funtimer.ir شناسه مطلب: 1708

به "افغانستان، طرح اجتناب از جنگ طالبان ماه ها از طریق عبدالله خوانده نشده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، طرح اجتناب از جنگ طالبان ماه ها از طریق عبدالله خوانده نشده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید